Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Inflace v USA brání snížení sazeb! Bitcoin klesá na týdenní minimum a ETF přerušují 19denní zelenou sérii

Cena Bitcoinu se propadá na týdenní minima a bitcoinové burzovně obchodované fondy (ETF) zaznamenaly svůj první čistý odliv za posledních 19 obchodních dnů před zveřejněním údajů o inflaci v USA a zasedáním Fedu.

Hlavní krytoměna se mírně propadla zhruba o 4 % pod cenovku 67 000 dolarů za jednotku. Mírný propad znamenal dašlí neúspěšný pokus o udržení BTC nad 69 000 USD, popřípadě průlom nad kulatou 70tisícovou hranici.

Při pohledu na graf za poslední rok vidíme několikaměsíční konsolidaci, během které proběhlo několik úspěšných průrazů nad 70 tisíc, ale zatím se nad touto úrovní Bitcoinu nepodařilo udržet déle než pár dní. Za bullish signál lze naopak považovat agresivní návrat po krátkodobém propadu pod 60 tisíc dolarů ze začátku května.

Aktuální propad pod 69 tisíc dolarů krátkodobí analytici spojují s očekáváním nepříznivých dat o inflaci a následném zasedání Fedu ohledně měnové politiky a úrokových sazeb v USA.

Úřady zveřejní květnové údaje o indexu spotřebitelských cen (CPI), který měří inflaci, 11. června. Očekává se, inflace vzroste o 0,1 % po 0,5% nárůstu v dubnu, čímž se meziroční hodnota zvýší na 3,4 %, přičemž jádrová inflace podle prognózy vzroste v květnu o 0,3 %, stejně jako v dubnu.

Dnes také začíná dvoudenní zasedání Federálního výboru pro volný trh (FOMC), které rozhodne o případné úpravě měnové politiky Fedu. Analytici však očekávají, že za aktuálních okolností v žádném případě nedojde ke snížení úrokových sazeb. Naopak věří v zachování sazeb na 23letém maximu 5,25 % až 5,5 %.

11 amerických spotových bitcoinových ETF má za sebou první čistý odliv za několik týdnů. 10. června tyto bitcoinové fondy podle dat Farside Investors zaznamenaly společný čistý odliv ve výši 64,9 milionu dolarů.

Další:

Obří kapitálové subjekty sázejí 157 miliard korun v shortech na propad akcií MicroStrategy Michaela Saylora

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *