Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Newyorská generální prokurátorka žaluje dvě kryptofirmy: Pyramidové schéma v hodnotě 1 miliardy dolarů

Generální prokurátorka (AG) New Yorku Letitia Jamesová oznamuje žalobu proti kryptoburze NovaTech a kryptotěžební společnosti AWS Mining za údajné podvádění stovek tisíc zákazníků, z nichž 11 000 byli Newyorčané.

Podle žaloby obě společnosti, údajně působící v kryptosektoru jako burza a těžař, využívaly modlitební skupiny, platformy sociálních médií a WhatsApp k lákání do pyramidy. Podvodná činnost měla probíhat v letech 2019 až 2023, kdy obě společnosti údajně obětem slibovaly vysokou návratnost investic.

Během vyšetřování se zjistilo, že z 1 miliardy dolarů, které vybrali, bylo pouze 26 milionů dolarů použito k obchodování s digitálními aktivy přes kryptoburzu NovaTech. Sliby vysokých výnosů nebyly naplněny a obě společnosti se postupně zhroutily.

Prokurátorka Jamesová k obvinění uvedla:

Tisícům Newyorčanů byly falešně slíbeny lepší životy, pokud prostě důvěřovali NovaTech a AWS Mining se svými penězi, ale všechno to byla lež. Tyto kryptoměnové společnosti se zaměřovaly na imigrantské a náboženské komunity se sliby finanční svobody, ale místo toho jim ukradly peníze a vyčerpaly jejich celoživotní úspory.

Vidíme skutečná nebezpečí neregulovaných kryptoměnových platforem se schématy, jako jsou tyto, ale Newyorčané si mohou být jisti, že použijeme nástroje, které máme k dispozici, abychom zasáhli proti podvodníkům s kryptoměnami.

Ačkoli výrok prokurátorky nápadně připomíná předvolební proslov, stíhání podvodných platforem vydávajících se za kryptofirmy, a to ideálně předtím, než ukradnou miliardu dolarů a zaniknou, je kýžená očista nejen pro Newyorčany, ale celý kryptosektor a stále velmi zanedbaná. Namísto toho dlouhodobě dochází k žalobám SEC směřovaným do srdce legitimních hráčů, jako jsou největší krytoburzy Coinbase a Binance.

Pokud se po přečtení ptáte, jak se vyhnout pyramidám a jiným podvodům, jednoduše začněte tím, že zvolíte raději zavedené kryptoburzy a směnárny a následně ověřené peněženky s vlastní správou, než jakékoli divné platformy lákající na životní šance prostřednictvím agresivního marketingu.

Tip:

Podvody, falešné investiční hry a systémy na falešné sny: Co je pyramidové schéma a jaké škody páchá

Další:

Krypto datový agregátor CoinGecko vydává varování po rozsáhlém úniku 1 916 596 uživatelských kontaktů

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *