Pátek, 1 listopaduVítejte na českém hodlerském webu!

Zilliqa (ZIL) oficiálně vydala bílou knihu a plán pro svůj vysoce očekávaný upgrade verze Zilliqa 2.0 v roce 2024

Kryptoměna Zilliqa se připravuje na svůj upgrade Zilliqa 2.0, který má proběhnout ještě v roce 2024. Modernizovaná verze blockchainové platformy bude podle týmu rychlejší, efektivnější a schopná spolupracovat s jinými blockchainovými sítěmi.

Jádrem Zilliqa 2.0 je architektura sharding, nazývaná x-shards. Tato funkce umožňuje podnikům a vývojářům vytvářet přizpůsobené blockchainové zážitky šité na míru jejich potřebám. Podle vývojářů upgrade umožní na platformě Zilliqa stavět, co si jen představí.

Sharding jako takový možná znáte z plánů Etherea, ale jeho průkopníkem je právě Zilliqa. Tato technologie je používaná ke zvýšení výkonu a škálovatelnosti blockchainových sítí tak, že je každý fragment uložen na samostatné instanci databázového serveru, aby se rozložilo zatížení. V praxi jde o rychlejší a levnější transakce.

Kromě x-shards zavádí bílá kniha nový konsensusní mechanismus proof-of-stake, který nahrazuje energeticky náročný systém proof-of-work. Tato změna, kterou již úspěšně uskutečnilo právě Ethereum činí síť šetrnější k životnímu prostředí díky eliminaci energeticky náročné těžby pomocí výpočetního výkonu. Tu na rozdíl od dřívějšího nastavení Etherea ZIL již nyní používá jen částečně.

Paralelně s těžbou uživatelé stakují mince. Aktuálně Zilliqa uvádí více než 25% podíl uzamčených mincí při výnosnosti stakingu 10,5 % ročně. Po přechodu na PoS by mělo dojít k úpravě ročního nárůstu jednotek směrem k nižším hodnotám.

Další zajímavou novinkou Zilliqa 2.0 je kompatibilita s EVM, což umožňuje provozovat chytré smlouvy napsané kromě původního jazyka Scilla také v jazycích jako Solidity. Velkou uživatelskou výhodou by pak mohla být možnost pracovat s oblíbenými ethereovými peněženkami, jako je MetaMask.

ZIL patří ke kryptoměnám, které jsou na trhu již delší dobu a nepodařilo se jim prosadit v náporu nových projektů a udržet se na vyšších pozicích v rámci žebříčku největších kyptoměn podle kapitalizace. Návrat mezi top 50 kryptoměn není zcela nemožný, ale snadné to mít tento altcoin určitě nebude.

Další:

108 bývalých federálů vyzývá vládu Spojených států k záchraně uvězněného úředníka Binance v Nigérii

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *