Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Ještě není konec? Indická centrální banka (RBI) chce bojovat proti rozhodnutí Nejvyššího soudu

Indická centrální banka (RBI) v dubnu 2018 vydala rozkaz odříznout kryptofirmy od finančního systému země. Jak KryptoHodler informoval na Facebooku, nejvyšší soud tento týden omezení kryptoměn v zemi zrušil jako nepřiměřené…

Ještě není konec?

RBI se ještě nevzdává ve své snaze “zakázat” kryptoměny. Abychom to upřesnili, zprávy o tom, že soud zrušil zákaz kryptoměn, nejsou pravdivé, ve skutečnosti šlo o omezení. Centrální banka nařídila subjektům (bankám), které má na starost regulovat, aby neposkytovaly žádné služby osobám nebo subjektům, které mají co do činění s kryptoměnami (např. s nimi obchodují).

Indický Nejvyšší soud po téměř 2 letech konečně toto nepřiměřené omezení zrušil. Kryptopodniky se tedy mohou začít radovat. Respektive ještě ne, RBI totiž nyní podá návrh na přezkum, protože se obává, že by virtuální prostředky mohly ohrozit bankovní systém.

RBI nechce uznat porážku

Jako hlavní důvod oznámené reakce centrální banky jsou uváděny obavy, že restartování kryptoburz a dalších kryptoměnových podniků by mohlo představovat riziko pro bankovní systém. Některé burzy již po rozhodnutí Nejvyššího soudu oznámily, že mají obnovené vklady a výběry prostřednictvím bankovních účtů.

Kryptokomunita v Indii ožila po dvou letech, kdy byly burzy nuceny buď zavřít, opustit zemi, nebo se zaměřit výhradně na obchodování kryptoměn mezi sebou. Ashish Singhal, generální ředitel burzy CoinSwitch, uvedl:

“Toto je první krok k přijetí kryptoměn v Indii, která má potenciál stát se jedním z největších kryptoměnových trhů.”

Pokud však centrální banka dokáže přesvědčit soud, aby rozssudek změnil, může se kryptoprůmysl v zemi zastavit na mrtvém bodě. Jeden z žalobců, Abhishek A Rastogi, partner společnosti Khaitan & Co, uvedl:

„Nejvyšší soud se může podívat na návrh RBI k přezkumu, ale od nynějška již mohou kryptoměnové platformy fungovat v Indii. Mnoho společností dokonce zbankrotovalo po diktátu RBI a mohou se také v tomto ohledu pokusit zahájit činnost.“

Závěr

Dlouho jsme slýchali podivné a často protichůdné zprávy o právním postavení kryptoměn v Indii. Ani samotní politici neměli přehled a když se jednou tato otázka řešila v horní komoře indického parlamentu, v tzv. Radě států, ukázalo se, že žádný zákon zakazující kryptoměny neexistuje. Následně Indická internetová a mobilní asociace (IAMAI) zažalovala RBI, že protiprávně omezila kryptoměnové podniky v zemi. Nejvyšší soud nyní omezení krypta zrušil. Ještě však není vyhráno a centrální banka se pokusí rozhodnutí soudu zvrátit.

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny či do Steemit komunity.

(Zdroje: Cryptopotato, Coindesk)

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *