Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Jim Cramer někdy vítězí? Ukázalo se, že reverzní obchodování podle Cramera je ztrátové, končí Inverse ETF

Burzovně obchodovaný fond (ETF), který sází na obchodní tipy od hvězdy CNBC Mad Money Jima Cramera, se po pouhých 10 měsících obchodování vypíná.

ETF, jehož cílem bylo vydělat peníze pro investory shortováním akciových tipů hostitele Mad Money Jima Cramera, končí poté, co vykázalo 15% ztrátu.

Uzavření Inverse Cramer ETF (SJIM) oznámil manažer fondu Tuttle Capital Management. Fond bude uzavřen a zlikvidován posledním obchodním dnem 13. února, spuštěn byl přitom teprve v březnu 2023.

Fond shortoval tipy na nákup akcií doporučené Cramerem, ale podařilo se mu získat pouze 2,4 milionu dolarů a od svého spuštění zaznamenal záporný 15% výnos.

Nicméně ani sázka na tipy Jima Cramera se paradoxně neukázala jako zisková. Long Cramer ETF (LJIM) společnosti byl vyřazen již v srpnu 2023 poté, co získal pouze 1,3 milionu dolarů investic a vykázal výnos 2,2 %.

Cramer se stal memem mezi některými maloobchodními obchodníky s kryptoměnami a akciemi pro své investiční tipy, které se mají tendenci ukázat jako mimořádně špatné. Během dna dlohodobého cyklu na trhu s Bitcoinem například vybízel investory k prodeji a formuloval to jako poslední šanci.

25. 1. Cramer uvádí:

Další den.., další šance se vykutálet z Bitcoinu, zatímco klub Number Go Up se snaží jej udržet nad 40 000 dolarů.

Nicméně investice mají být ideálně dlouhodobé a investovat do ziskovosti krátkodobého tradingu na základě tipů Cramera se neukázalo být tou správnou cestou. Ke cti Jima Cramera pak můžeme přičíst, že ve skutečnosti nejsou všechny jeho rady špatné.

Generální ředitel a hlavní investiční ředitel Tuttle Capital Matthew Tuttle uvedl, že ETF bylo původně spuštěno, aby „poukázalo na nebezpečí sledování televizních burzovních analytiků, konkrétně Jima Cramera, a na naprostý nedostatek odpovědnosti.”

Máme pocit, že jsme tuto misi splnili, ale drobní investoři se více zaměřují na volatilní produkty a zájem o long/short portfolio se nikdy plně neprojevil.

Další:

Bitcoin po halvingu raketově vystřelí na 170 000 dolarů: Anthony Scaramucci, zakladatel Skybridge Capital

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *