Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Německé úřady zabavily cca 50 tisíc bitcoinů v rámci vyšetřování údajných pirátských webů z roku 2013

Úřadům v německé spolkové zemi Sasko spadlo do klína zhruba 50 000 bitcoinů. Podle policie ještě nebylo učiněno konečné rozhodnutí o využití zabavené kryptoměny.

Saská policie uvedla, že zabavení obřího množství bitcoinů koordinovala s daňovými úřady a státními zástupci. BTC v současné hodnotě přes 2,1 miliardy dolarů dobrovolně předali úřadům dva jednotlivci německé a polské státní příslušnosti.

Bitcoiny byly zabaveny poté, co je obvinění dobrovolně převedli do oficiálních peněženek poskytnutých policí. To znamená, že ještě nebylo učiněno konečné rozhodnutí o využití bitcoinů, uvedly úřady.

Podle policie si oba podezřelí tyto kryptoměny pořídili za výnosy z trestné činnosti. Kryptoměnu v aktuální hodnotě přes 48 miliard korun měli nadobýt prodejem pirátských děl prostřednictvím webových stránek v roce 2013.

Z uvedeného vyplývá, že pravděpodobně hodlovali více než 10 let. V roce 2013 se cena BTC pohybovala v rozmezí několika desítek až více než 100 dolarů. Pokud by zdroj financí k nákupu nebyl v rozporu se zákonem, šlo by o mimořádný až záviděníhodný výkon.

V době přípravy článku se Bitcoin obchoduje za 42 177 USD, což odpovídá až téměř tisicinásobnému růstu ceny od doby, kdy měli oba pachatelé porušit autorské zákony.

Další:

První člověk, kterému byl implantován čip „Telepatie“ Neuralink do mozku se dobře zotavuje, říká Elon Musk

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *