Čtvrtek, 22 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Kanada zakazuje pákový trading s kryptoměnami po zhroucení FTX

Úřady v Kanadě přijímají opatření k lepší ochraně kanadských investorů do kryptoměn v důsledku kolapsu FTX a šířící se “nákazy”.

Kanada zakazuje pákové obchodování s kryptem

Canadian Securities Administrators (CSA), rada kanadských provinčních a teritoriálních regulátorů cenných papírů, vydala 13. prosince aktualizaci ohledně platforem pro obchodování s kryptoměnami působícími v zemi.

Zdá se, že vzhledem k posílení dohledu CSA nad kryptoburzami došlo k zásadní změně, která radikálně změní podobu obchodování s kryptoaktivy v Kanadě.

Podle prohlášení musí všechny kryptoobchodní firmy působící v Kanadě – místní i zahraniční – dodržovat nově rozšířené podmínky. Ty jim zakazují nabízet maržové nebo pákové obchodní služby jakýmkoli kanadským klientům.

Nekonečné utrpení akcií a kryptoměn pro vysoké sazby je falešný příběh: Raoul Pal

Norma také stanovuje požadavky na zacházení s vklady zákazníků. Ty budou muset tyto společnosti držet přísně odděleny od proprietárního podnikání platformy.

Rada se dále obrátila na investory s výzvou, aby investovali pouze pomocí platforem registrovaných u členů ČSA. Upozornila také, že i po přijetí těchto opatření jsou krypto aktiva nebo jakékoli finanční produkty související s krypto aktivy nadále vysoce rizikovými investicemi.

Krok kanadských regulátorů je opět popředu oproti jejich kolegům z USA, kde ještě ani neschválili své první spotové ETF na Bitcoin.

Blíží se vánoční bitcoinová rally, říká analytik, který předpověděl krypto krach v květnu 2021

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *