Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Tether vs. FUD: Stablecoin sníží počet zajištěných úvěrů na nulu v roce 2023

Tether (USDT) je dlouhodobě terčem strachu, nejistoty a pochybností. Nyní hodlá učinit další krok směrem k překonání FUDu.

Tether se připravuje obnovit důvěru v trh

Největší světový emitent stablecoinů Tether se zavázal k ukončení praxe půjčování finančních prostředků ze svých rezerv s tím, že je „kritickým úkolem obnovit víru“ v kryptotrh.

Záměr snížit množství zajištěných úvěrů na nulu v roce 2023 zjevně přichází v rámci boje proti různým fámám, tedu tzv. FUDu. Nicméně může pomoct také k odbourání legitimních obav o podložení USDT s reálnými základy.

Zajištěné úvěry jsou podle Tetheru kryté „extrémně likvidními aktivy“ a na rozdíl od bank, které operují s částečnými rezervami, Tether tvrdí, že jeho půjčky jsou více než 100% kryty. Nutno však podotknout, že jejich aktiva nemají primárně krýt žádné půjčky, ale USDT.

Společnost je v každém případě v průběhu příštího roku všechny zlikviduje. To má podle emitenta USDT proběhnout bez ztrát a bude tak pokračovat ve svém poslání upřednostňovat transparentnost a odpovědnost.

Společnost uvádí:

Budeme i nadále ukazovat odolnost Tetheru i v nejnejistějších dobách, bez ohledu na vymyšlené příběhy a dezinformace vytvořené Tether pravdomluvci a clickbaitovými titulky z mainstreamových médií, která se o Tetheru důsledně mýlí už téměř deset let.

Předseda SEC Gensler naznačil, že může kdykoli zakročit proti „kasinům” včetně Coinbase

Tether FUD

Pád Tetheru je letitým strašákem, který s oblibou vytahují ze skříní odpůrci kryptoměn, případně obchodníci, kteří vstupují do short pozic pomocí margin tradingu, opcí, apod..

Počátkem měsíce Wall Street Journal (WSJ ) napsal, že tyto půjčky byly riskantní a „společnost nemusí mít dostatek likvidních aktiv, aby mohla v krizi platit zpětné odkupy.“ Nebylo to poprvé, například již srpnu WSJ uvedl, že Tether by mohl být považován za „technicky insolventní.“

Problémy stablecoinu USDT však začaly již mnohem dříve. V dubnu 2019 KryptoHodler informoval o žalobě kanceláře generálního prokurátora New Yorku na společnost iFinex Inc., která provozuje burzu Bitfinex i stablecoin Tether.

Burza tehdy podle obvinění kryla ztrátu v hodnotě 850 mld. dolarů z rezerv Tetheru. V únoru 2021 se iFinex dohodl, že v rámci vypořádání zaplatí 18,5 milionu dolarů jako pokutu. Od té doby musí Tether v souladu s dohodou čtvrtletně podávat hlášení, že řádně oddělují podnikové a klientské účty. Kdyby stejné pravidlo regulátor standardně nasadil na všechny stablecoiny a kryptoburzy, ke kolapsu FTX by možná nikdy nedošlo.

 

Binance prochází “stres testem” s čistými výběry přes 3,6 miliard dolarů

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *