Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Binance prochází “stres testem” s čistými výběry přes 3,6 miliard dolarů

Za posledních sedm dní byly z největší světové kryptoburzy Binance vybrány více než 3 miliardy dolarů čistého odlivu kapitálu.

Binance prochází “stres testem”

Jak uvádí Nansen, čistý odliv kapitálu z Binance dosáhl za posledních sedmi dní velmi vysokých hodnot:

Binance Netflow 7D ($) -3 660 311 347

8 783 380 428 – Odtok

5 123 069 081 – Přítok

 

Podle generálního ředitele Binance Changpenga Zhaa nejde o nic až tak neobvyklého, jak by se mohlo na první pohled zdát. Sám přitom včera na Twitteru uvedl, že došlo k čistému odlivu přesahujícímu miliardu dolarů za jediný den.

CZ uvedl:

Dnes jsme zaznamenali nějaké výběry (čistých 1,14 miliardy dolarů). Už jsme to viděli. Některé dny máme čisté výběry; některé dny máme čisté vklady. Pro nás jako obvykle.

Vlastně si myslím, že je dobrý nápad ‘zátěžový test výběrů’ na každé CEX (centralizované burze) na rotačním základě.

Spuštění těchto „testů“ stojí určité síťové poplatky. Ale udržuje průmysl zdravý.

Burzovní byznys je jednoduchý.

Předseda SEC Gensler naznačil, že může kdykoli zakročit proti „kasinům” včetně Coinbase

Má Binance problémy?

Než konečně došlo k zatčení SBF za podvod a další zločiny, na Twitteru se dokonce objevily příspěvky memující přístup americké vlády a regulátorů, kteří si v reakci na ztrátu mnoha miliard z peněz zákazníků FTX dojdou pro koho jiného, než vedení úplně jiné kryptoburzy Binance.

Vyskytly se totiž anonymní zdroje, které prostřednictvím agentury Reuters a dalších médií rozšířily zprávu o údajném trestním obvinění vedoucích pracovníků Binace včetně Changpenga Zhaa, ke kterému se má schylovat.

Podle Reuters představitelé ministerstva spravedlnosti v současné době projednávají možné dohody o vině s právníky zastupujícími Binance a Zhaa.

Prokurátoři ministerstva spravedlnosti se údajně domnívají, že současné důkazy již ospravedlňují kroky proti kryptoburze a také podání trestního oznámení na jednotlivé vedoucí pracovníky. Někteří úředníci ministerstva spravedlnosti si pak prý naopak myslí, že důkazy proti Binance obvinění neospravedlňují.

Obhájci Binance měli na setkání s úředníky ministerstva spravedlnosti předložit své argumenty. Jednou z hlavních obran Binance pak podle anonymních zdrojů mělo být to, že by takové trestní stíhání „způsobilo chaos“ na trhu, který se i tak potácí v bear marketu a po masivním kolapsu FTX.

Ledger představil nový model; ECB chce BAN BTC; Rusko a Írán perlí: Zprávy týdne

Závěr

Na kryptoburzu Binance se valí problémy a FUD. Tím nejnovějším je údajné obvinění z několika trestných činů. Množí se výběry a čistý odliv se počítá na miliadry dolarů. Když tato kryptoburza navíc dočasně pozastavila výběry stablecoinu USDC kvůli provedení token swapu z blockchainu Etherea na blockchain Tronu, lidé to vzali jako další důvod k útěku.

O ty přitom zdá se není nouze poté, co mnoho lidí včetně šéfa konkurenčního Krakenu Jesse Powella odsoudili její proof-of-reserves jako nedostatečný. Powell se dokonce nechal slyšet, že použili účetní trik připomínající fungování FTX. Kritikům tak nestačil ani audit účetní firmy Mazars, který dopadl dobře.

Ačkoli se s velkou pravděpodobností v případě Binance jedná o pouhý FUD, pro bezpečí vašich kryptoměn na dlouhodobé držení je vždy lepší vlastní peněženka, než se spoléhat na to, že kterákoli platforma dlouhodobě přežije bez úhony. Kolaps FTX toto pravidlo připomněl celému kryptosvětu velmi důrazně: Not your keys, not your coins.

 

Krátce před zatčením za podvod SBF popřel účast v konspiračním chatu „Wirefraud“

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *