Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Krátce před zatčením za podvod SBF popřel účast v konspiračním chatu „Wirefraud“

Jak uvádí Bahamská vláda, Bankman-Fried (SBF) byl zatčen poté, co žalobci ve Spojených státech podali trestní oznámení.

SBF zatčen

Sam Bankman-Fried se zřejmě ke slyšení naplánovaném na 13. prosince nedostaví. Očekávalo se přitom, že na dálku před Výborem pro finanční služby Sněmovny reprezentantů vysvětlí kolaps burzy FTX a bude konfrontován s Johnem Rayem, ředitelem pro restrukturalizaci a novým generální ředitel FTX.

Ray v písemném svědectví zveřejněném před jeho vystoupením na slyšení sněmovního výboru uvedl, že aktiva zákazníků FTX byla „smíchána“ s finančními prostředky společnosti Alameda.

Po týdnech spekulací americké ministerstvo spravedlnosti oficiálně podalo trestní oznámení na Sama Bankman-Frieda, bývalého generálního ředitele a zakladatele FTX. Načasování zatčení však vyvolává otázky, proč americká vláda čekala s obviněním tak dlouho a nakonec zajistila, že dnes SBF nebude moct vypovídat.

Trestní obvinění proti Bankman-Friedovi údajně zahrnují wire fraud spiknutí, podvod s cennými papíry, spiknutí s podvodem s cennými papíry a praní špinavých peněz.

 

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

 

Dnes večer bahamské úřady zatkly Samuela Bankman-Frieda na žádost vlády USA na základě zapečetěného obvinění, uvedl v prohlášení Damian Williams, americký právník pro jižní obvod New Yorku. Očekáváme, že ráno odpečeme obžalobu a v tu dobu budeme mít co říct.

Předsedkyně výboru Maxine Watersová potvrdila, že panel „nebude moci vyslechnout“ svědectví SBF kvůli zatčení na Bahamách. Uvedla k tomu:

Americká veřejnost si zaslouží slyšet přímo od pana Bankmana-Frieda o akcích, které poškodily více než milion lidí. Veřejnost netrpělivě čekala, až dostane tyto odpovědi pod přísahou před Kongresem, a načasování tohoto zatčení veřejnosti tuto příležitost upírá.

Kromě obvinění ministerstva spravedlnosti se žalobu chystá podat také Komise pro cenné papíry a burzy USA (SEC). Úředník SEC Gurbir Grewal k tomu uvedl:

Chválíme naše partnery v oblasti vymáhání práva za zajištění zatčení Sama Bankmana-Frieda na základě federálního obvinění z trestného činu. Komise pro cenné papíry a burzy samostatně schválila obvinění týkající se porušení našich zákonů o cenných papírech ze strany pana Bankman-Frieda, který bude zveřejněn zítra v jižním okrese New Yorku.

Vše o kauze FTX

Wirefraud chat

Jen několik hodin před zprávou o jeho zatčení bahamskou policií se Sam Bankman-Fried obrátil na Twitter, aby popřel svou účast nebo znalost tajného skupinového chatu s názvem „Wirefraud“ v aplikaci Signal – do kterého se údajně zapojili bývalí manažeři FTX a Alamedy.

Reagoval na zprávu z Australian Financial Review (AFR). Ta uvedla, že chat údajně zahrnoval členy Bankman-Friedova blízkého okruhu, včetně spoluzakladatele FTX Zixiao „Gary“ Wanga, inženýra FTX Nishada Singha a bývalé generální ředitelky Alamedy Caroline Ellison.

Pokud je to pravda, pak jsem nebyl členem tohoto vnitřního kruhu. Jsem si jistý, že je to jen nepravda; nikdy jsem o takové skupině neslyšel, uvedl SBF.

Zpráva AFR uvedla, že chat byl použit k zasílání tajných informací o operacích FTX a Alamedy v době před jejich kolapsem.

John Ray přitom uvedl, že Alameda „používala klientské prostředky k tomu, aby se zapojila do obchodování s marží, které vystavilo zákaznické prostředky [FTX] obrovským ztrátám“ a obchodní model vyžadoval, aby tyto prostředky rozmístila na „různé […] burzy, které byly ze své podstaty nebezpečné.“

Kolaps pocházel z „absolutní koncentrace kontroly v rukou velmi malé skupiny hrubě nezkušených a nesofistikovaných jedinců,“ napsal.

Dno je tady? Jim Cramer nabádá investory, aby hned prodali kryptoměny

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *