Středa, 24 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Krypto Zprávy (27. 5.) | Sociální sítě a prohlížeče v akci – Facebook, Telegram, Twitter, WhatsApp a Brave

Čtvrtý květnový týden přinesl mnoho novinek ze strany sociálních sítí a jejich spojení s kryptoměnami. Už můžeme posílat Bitcoin a Litecoin přes WhatsApp ■ Telegram by měl spustit vlastní TON blockchain během 3Q tohoto roku ■ Prohlížeč Brave testuje odměňování uživatelů Twitteru ■ Facebook chce v roce 2020 zahájit platby prostřednictvím své kryptoměny ■ Facebook jedná s kryptoburzami Coinbase a Gemini  ■ Bitcoin letos zatím krásně roste o 111 %.

Krypto Zprávy vám přináší youtube kanál Online investice.

Pondělí ■ Už můžeme posílat Bitcoin a Litecoin přes WhatsApp

To je umožněno díky botu Lite.Im. Tým Zulu Republic oznámil na svém twitteru, že jejich platforma umožňuje jednoduchý způsob odesílání a přijímání Bitcoinu, Litecoinu, Etherea a tokenu Zulu Republic přes WhatsApp.

Pro využití této možnosti je třeba mít nainstalovaného bota a pokračovat dle pokynů. Toto je další krok k masovému šíření kryptoměn, mezi další uživatele.

(Zdroj: https://kryptomagazin.cz)

Pátek ■ Telegram by měl spustit vlastní TON blockchain během 3Q tohoto roku

TON je zkratka pro Telegram Open Network, jenž je projektem známého messengeru. Během dubna Telegram spustil testovací verzi TON blockchainu, který ukázal extrémně vysokou rychlost transakcí. Tento blockchain by pravděpodobně mohl podporovat decentralizované aplikace.

Dle obchodních podmínek by měly být tokeny Telegramu vráceny, pokud by síť nebyla spuštěna do 31. Října 2019. Máme zde další velkou sociální síť, která přichází s vlastní kryptoměnu.

(Zdroj: https://twitter.com)

Prohlížeč Brave testuje odměňování uživatelů Twitteru

Uživatelé Brave Nightly, což je testovací a vývojová verze prohlížeče založeného na blockchainu, který blokuje reklamy a sledovače webových stránek, budou mít přístup k nové funkci prohlížeče pro odměňování tweetů s programem Brave Rewards. Tato funkce je navržena tak, aby udělila tvůrcům obsahu na Brave digitální tokeny (BAT).

Když nyní navštívíte Twitter v prohlížeči Brave Browser pro desktop, uvidíte u každého tweetu speciální tlačítko, prostřednictvím kterého, můžete autorovi zaslat odměnu.

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

Facebook chce v roce 2020 zahájit platby prostřednictvím své kryptoměny

Facebook a jeho kryptoměna je v našem pořadu již několikrát zmiňované téma. Podle tiskové zprávy BBC plánuje Facebook svou kryptoměnu nazvanou Globalcoin spustit v příštím roce. Testování by mělo začít již na konci tohoto roku.

Sociální síť již konzultovala s ministerstvem financí USA regulační záležitosti, aby se zabránilo např. praní špinavých peněz. Globalcoin se údajně bude snažit narušit či zcela obejít bankovní sítě, aby snížil náklady spotřebitelů.

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

Facebook jedná s kryptoburzami Coinbase a Gemini

V ten samý den se také ukázalo, že sociální síť jedná… Jednání se mají týkat jejich plánované kryptoměny. Jednání se již vedla s americkou krypto burzou Coinbase, a také Gemini, která patří dvojčatům Winklevossovým, kteří se v minulosti soudili s hlavním představitelem Facebooku Markem Zuckerbergem ohledně zneužití jejich nápadu na sociální síť.

Facebook chce těmito jednáními zajistit, aby jejich stablecoin podložený a navázaný na dolar, byl likvidní, obchodovatelný a bezpečný. Všechny výše uvedené strany se odmítly vyjádřit, protože s největší pravděpodobností podepsaly se sociální sítí smlouvu o mlčenlivosti.

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

Bitcoin letos zatím krásně roste o 111 %

V dosavadním průběhu roku Bitcoin v růstu překonal téměř 10x akciový trh. Král kryptoměn zaznamenal 111% růst a akciový trh 12%. Tyto výsledky prezentoval v pátek generální ředitel společnosti Morgan Creek Digital Anthony Pompliano.

Významný růst si Bitcoin připsal během dubna a května, kdy vzrostl o 2000 $. Tato statistika nejspíše ovlivňuje mnoho investorů, kteří přesouvají alespoň nějakou část svého investičního portfolia z tradičního trhu do kryptoměn, protože Bitcoin představuje další možnost diverzifikace.

(Zdroj: https://bitcoinist.com)

TIP redakce: HODL | Čekají Nás Skvělé Časy! Bitcoin naznačuje velkou sílu

Video

Krypto Zprávy čtenářům webu Hodler (KryptoHodler.cz) přináší youtube kanál Online investice. Níže si můžete zkouknout videoverzi zpráv. Tento pravidelný pořad vychází každé pondělí v 18:00.

https://youtu.be/47O7kqEi0wI

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Sleduj nás na Facebooku. Dále nás najdeš třeba na Instagramu, nebo v naší diskuzní HODL skupině.  Sleduj nás a zapoj se! 🙂 Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Mezinárodní Finanční Komando FATF a Zákony, Které Zničí Bitcoin

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *