Středa, 24 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Krypto Zprávy (3. 6.) | Několik Zajímavých Oznámení – IOTA, ETF, GlobalCoin, Coinbase, G20…

Poslední květnový týden přinesl několik zajímavých oznámení, tak se na ně pojďme podívat. Bitwise: Veřejné vnímání trhu bitcoinových spotů je chybné ■ IOTA sdělila, že má plán na decentralizaci vlastní platformy ■ Facebooku stárnou uživatelé, což může způsobit neúspěch GlobalCoinu ■ Krypto směnárna Coinbase zvažuje obchodování na páku ■ G20 sdělila, že regulátoři potřebují lepší hodnocení rizik v kryptoměnách ■ Víme, kolik dluží zkrachovalá burza Cryptopia svým věřitelům.

Krypto Zprávy vám přináší youtube kanál Online investice.

Pondělí ■ Bitwise: Veřejné vnímání trhu bitcoinových spotů je chybné

Dle Bitwise Asset Management je tento trh výrazně menší a efektivnější. Toto Bitwise uvedla ve white paperu pro americkou komisi pro cenné papíry, kde má podanou žádost o schválení ETF.

Ve své zprávě uvádí, že od poslední bubliny, na přelomu roku 2017 a 2018, se odchylky ceny Bitcoinu na různých burzách postupně zmenšují, což připisují účinnější arbitráži. Dále hovoří o tom, že 95 % uváděných objemů obchodování je falešných a čísla dostupná např. na CoinMarketCapu jsou špatná.

Bitwise věří, že dodaný dokument přispěje ke schválení jejich ETF.

(Zdroj: https://www.coindesk.com)

Úterý ■ IOTA sdělila, že má plán na decentralizaci vlastní platformy

IOTA na rozdíl od ostatních projektů fungující na blockchainu, kde se transakce řadí do bloků, má jiný mechanismus ověřování. Síť zvaná Tangle pracuje na principu, kdy každá transakce ověřuje dvě předchozí. Díky tomuto řešení lze posílat transakce v podstatě zdarma.

Na tento systém ovšem dohlíží centrální koordinátor,a to by nyní IOTA chtěla změnit. Což by přineslo bezpečnou platformu, která je snadno škálovatelná, protože s rostoucími transakcemi roste i kapacita sítě zpracovávat další transakce. Tuto změnu IOTA plánuje začít v brzké době testovat.

(Zdroj: https://kryptohodler.cz/)

Facebooku stárnou uživatelé, což může způsobit odmítnutí a neúspěch GlobalCoinu

Dle výzkumu, zveřejněného 28. května analytickou společností Diar, bude plánovaná kryptoměna fb čelit nárůstu stárnoucí populace Facebooku. Mladí lidé, kteří jsou hlavní cílovou skupinou pro kryptoměny, se stěhují do jiných aplikací jako je Instagram, Snapchat a Youtube.

Z výzkumu vyplývá, že uživatelská základna Facebooku GlobalCoin vůbec nemusí přijmout a zastáncům kryptoměn pak nejspíše nebude vyhovovat jeho centralizovanost. Šance, že by kryptoměna od Facebooku dosáhla většího úspěchu než samotný Bitcoin, je tedy spíše minimální. Ale i přes to může pomoci běžný lidem, dostat se ke kryptoměnám.

(Zdroj: https://www.ccn.com)

Čtvrtek ■ Krypto směnárna Coinbase zvažuje obchodování na páku

Této oblasti dominuje především Bitmex, ale již v minulých Krypto Zprávách jsme vás informovali, že tuto obchodní funkci připravují další velké burzy. Než se tak ale stane, Coinbase bude potřebovat jasné právní podmínky od amerických orgánů.

Pokud by obchodování na páku Coinbase spustilo, byli by téměř jediní na trhu USA, kdo toto nabízí.

(Zdroj: https://www.ccn.com)

Sobota ■ G20 sdělila, že regulátoři potřebují lepší hodnocení rizik v kryptoměnách

Dle zprávy regulační orgány musejí zlepšit své strategie hodnocení rizik v oblasti finančních aktiv v kryptoměnách. Regulátoři by se měli více zabývat expozicemi bank a dalších subjektů v kryptoměnách. Dále uvádí, že kryptoměny nepředstavují riziko pro finanční sektor.

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

Víme, kolik dluží zkrachovalá burza Cryptopia svým věřitelům

Crypto burza Cryptopia byla v polovině ledna napadnuta a odcizeno bylo 16 milionů dolarů v Ethereu a dalších kryptoměnách. Likvidátoři této burzy ve své první zprávě oznámili, že dluh je ve výši 2,7 milionů dolarů. Z toho je 1,3 milionů pro nezajištěné investory, 912 000 pro ty zajištěné, mezi které patří společnosti Dell nebo Coca Cola.

Přes 200 000 dluží burza svým zaměstnancům na platech. Dá se však očekávat, že částka pro nezajištěné investory ještě vzroste.

(Zdroj: https://kryptomagazin.cz)

TIP redakce: Rozhovor | Adam Kracík: Jsem Hodler! Trading? …V Tuhle Chvíli Zbytečný Risk

Video

Krypto Zprávy čtenářům webu Hodler (KryptoHodler.cz) přináší youtube kanál Online investice. Níže si můžete zkouknout videoverzi zpráv. Tento pravidelný pořad vychází každé pondělí v 18:00.

https://youtu.be/P6uZ9LYUo1A

Pokud se vám video a tento pořad o kryptoměnách líbí, odměňte nás lajkem. KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Sleduj nás na Facebooku. Dále nás najdeš třeba na Instagramu, nebo v naší diskuzní HODL skupině.  Sleduj nás a zapoj se! 🙂 Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *