Kryptoměny budou „součástí mainstreamových amerických portfolií:“ Předseda CFTC

eth, komodita, deriváty, cftc, futures, ether, ethereum

Manažeři finančních institucí a regulačních agentur si začínají uvědomovat rostoucí roli kryptoměn v dnešní společnosti, včetně United States Commodity Futures Trading Commission (CFTC).

Krypto je budoucnost!

Předseda CFTC Rostin Benham hovořil o budoucnosti regulace kryptoměn na internetovém vysílání Brookings Institution. Šéf regulačního orgánu upozornil na rostoucí zájem Američanů o digitální aktiva.

Uvedl:

Dnes jsme zde, protože digitální aktiva se stávají součástí mainstreamových amerických portfolií, přičemž studie a průzkumy veřejného mínění ukazují, že každý pátý dospělý investoval do kryptoměny nebo ji jinak používal.”

TIP: Morgan Stanley radí investorům nakupovat salvadorské dluhopisy tvrdě zasažené padajícím Bitcoinem

Benham věří, že je potřeba „technologicky neutrální regulační přístup, který by se řídil riziky v rámci krypto ekosystému, a ne riziky v rámci základní technologie, která to umožňuje.”

„I když je to méně veřejné, úsilí CFTC související s digitálními aktivy se vyvíjelo s trhem a nyní se v celé agentuře angažujeme v aktivnějším a komplexnějším úsilí o regulaci

Advertisement
těchto trhů pomocí nástrojů, které máme aktuálně k dispozici,“ řekl.

Kryptoměny jako Bitcoin a Ethereum se podle šéfa komise CFTC mohou brzy stát nedílnou součástí mainstreamových finančních portfolií v zemi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.