Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptozprávy | Charitativní nadace Binance podporuje nemocnice v koronavirem zasaženém Wuhanu; Craig Wright je hanbou pro celé odvětví

Milí čtenáři, máme tu další kryptozprávy na webu KryptoHodler. Charitativní nadace přední světové kryptoburzy významným způsobem pomáhá při poskytování nezbytné lékařské pomoci. Poskytuje dodávky nástrojů a peněžní dary nemocnicím v koronavirem zmítaném čínském okrese Wuhan. A další nejzajímavější zprávy…

Charitativní činnost Binance zazářila během propuknutí koronaviru

Charitativní nadace – Binance Charity Foundation – hraje nyní významnou roli v čínském okrese Wuhan, kde po vypuknutí smrtícího koronaviru pomáhá nemocnicím a zdravotníkům. Dodává jim potřebný lékařský materiál a zdravotnické potřeby z celého světa. Již takto poskytla statisíce nitrilových, latexových či PVC rukavic, desetitisíce masek, přes 20 tisíc testovacích souprav, dezinfekci, ochranné obleky a mnoho dalšího vybavení. Na charitativní činnosti se od začátku podílí také Binance Angels a dobrovolníci z celého světa.

“Jsme rádi, že děláme vše, co je v našich silách, abychom pomohli Wuhanu. A věříme, že Čína nakonec vyhraje boj proti novému koronaviru,“ uvedla Helen Hai, vedoucí charity Binance.

Zlato a stříbro zaznamenaly koncem týdne signifikantní pokles

Zlato si od začátku roku drželo mírně růstovou trajektorii. Začalo rok 2020 asi 30 dolarů nad 1 500 USD za unci a do poloviny února se zlehka posunulo na cca 1 580 USD.  Následoval silnější růst, který během týdne dopravil zlato asi o 100 dolarů výše na cca 1 680 $. Od pondělí však cena začala padat a do včerejšího dne, kdy byl pád nejmarkantnější, již bylo zlato zpět na 1 580 dolarech za unci.

Co se týče stříbra, zde byl propad ještě o poznání silnější a stříbro se poprvé od začátku roku propadlo pod 17 dolarů za trojskou unci. Celkem stříbro od začátku týdne z maximálních hodnot na aktuální low 2020 pokleslo o více než 13 %. V pátek se obchodování zastavilo na ceně cca 16,67 $ za unci tohoto drahého kovu, jen těsně nad prosincovým minimem 16,54 $. Jak je jasně vidět na grafu níže, páteční červená svíčka je nejdelší přinejmenším od začátku roku 2019.

(Zdroj: Tradingview)

OKEx a Bitfinex utrpěly DDoS útok

DDoS (distributed denial-of-service) útokem byly v závěru týdne zasaženy dvě velké kryptoburzy. Jedná se o cílené zaplavení webové stránky z mnoha různých zdrojů, aby došlo k narušení služby a její nedostupnosti. Bitfinex uvádí, že bylo nanejvýš důležité rychle reagovat, aby nedošlo k eskalaci škod. Za hodinu již obnovili všechny služby po zavedení přísnější ochrany.

„Obrovské množství různých použitých IP adres a sofistikované vytváření požadavků na naše API v1 využily vnitřní neefektivitu v jedné z našich ne-jádrových procesních front,”

vysvětluje technické pozadí útoku CTO Bitfinexu Paolo Ardoino.

Tentýž problém zaznamenala také burza OKEx. Také tato burza krátce pozastavila obchodování, aby provedla bezpečnostní aktualizaci. Prostředky zákazníků útokem nebyly dotčeny a nyní by už mělo být vše v pořádku. Matthew Graham, generální ředitel čínské poradenské společnosti Sino Global Capital, pak uvedl, že útok mohl pocházet z jiné významné burzy. Neexistuje však důkaz, který by to potvrdil.

Bitmain představil nový těžební stroj s masivním výkonem

Nejnovější ASIC miner od Bitmainu dosahuje drtivého výkonu. Antminer S19 je přibližně dvakrát výkonnější, než jeho předchůdce. Rozpětí několika variant těžebních strojů z řady S19 sahá od 90 TH/s až po 110 TH/s a energetická účinnost je mezi 29,5 J/TH a 34,5 J/TH (±5 %). Starší model S17 přitom dosahoval pouze 55 TH/s, tedy přibližně polovinu. Brutální výkon nových strojů by se měl v síti začít projevovat během několika následujících měsíců, kdy mimochodem očekáváme také halving, který sníží odměnu za vytěžený blok na 6,25 BTC.

Samozvaný Satoshi navrhuje, aby těžaři prováděli koordinované 51% útoky nařízené soudem

Craig Wright chce, aby soudy mohly nařídit těžařům zabavení bitcoinů prostřednictvím koordinace horníků a uzlů.

„Bez klíčů bude BTC zabaven. Kód je zákon a soudy mohou nařídit opravný kód. Bitcoin není šifrován. Je to ekonomické.“

CEO Binance to okomentoval:

„Tvrdí, že je zakladatelem Bitcoinu, Satoshi Nakamoto, což je lež. Zraňuje důvěryhodnost bitcoinů a je hanbou pro celé naše odvětví.“

Závěr

Nejzajímavější zprávy z kryptosvěta, to jsou Kryptozprávy na webu KryptoHodler. Děkujeme za pozornost a těšíme se na vás u dalších článků nebo v diskuzi na sociálních sítích.

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *