Středa, 22 lednaVítejte na hodlerském webu!

Kryptozprávy z coinů: Kryptoměny Iota, Matic, Ontology, Ethereum, Bitcoin

Kryptozprávám sluší téma a tím dnešním je coin, resp. mince a tokeny. Tentokrát vás čeká 5 novinek, které zaznamenaly kryptoměny – Iota, Matic, Ontology, Ethereum a Bitcoin.

[stextbox id=’grey’ caption=’Tip’]PayPal potvrdil svůj zájem o kryptoměny v dopise Evropské komisi [/stextbox]

Iota má partnerství s telekomunikačním průmyslem

Iota spolupracuje s mezinárodní asociací telekomunikačního průmyslu TM Forum. Jedná se o globální neziskové sdružení průmyslových výrobců, poskytovatelů služeb a jejich dodavatelů v oblasti telekomunikací a zábavního průmyslu. Má více než 850 členských společností. Spolupráce se týká ambiciózního projektu Mega Catalyst. Řeč je o průmyslu 4.0, využití umělé inteligence, DLT trhů atd. Iota nemá blockchain, ale DLT nazvaný Tangle, který bude poskytovat neměnný a důvěryhodný datový záznam fyzických zařízení.

„Koncept Mega Catalyst byl vytvořen společností BT a spravován společností TCS a zahrnuje následující účast operátorů a prodejců a TM Forum.”

(Zdroj: Tmforum)

Matic staking

Asi před dvěma týdny byl spuštěn staking na mainnetu Matic Network. Spoluzakladatel Matic Sandeep Nailwa ve svém příspěvku na Twitteru uvedl, že roční výnos ze stakingu tohoto coinu aktuálně činí neuvěřitelných 150 %. „Komunita @maticnetwork má za pár hodin staknuto kolem 6,68 % z celkového množství mincí Matic v oběhu. Aktuální roční výnos činí přibližně ~ 150% Šťastní stakeři!!” Mezitím však roční výnos prudce klesá, současně s tím, jak se připojují další hodleři Matic a zvyšuje se procento staknutých mincí.

Ontology spolupracuje s Googlem

Ontology je nyní oficiálním partnerem Google Cloud. Vývojový tým Ontology bude mít nyní jedinečný přístup k nejmodernějším nástrojům a technologii Google Cloud Partner Ecosystem. Konkrétně byly do ekosystému Google Cloud přijaty tři ONT projekty.

  1. Platforma sociálních tvůrců OGQ, která se snaží překlenout stávající mezeru mezi tvůrci obsahu a fanoušky.
  2. Kaiyun, logistická firma se sídlem v Šanghaji, která působí ve více než 180 zemích. Zabývá se tvorbou modelu přepravní kapacity s využitím Ontology a Google Cloud.
  3. Ontology Dangerous-Goods-Delivery pro německou chemickou firmu LANXESS. Řešení integruje výhody platformy Google Cloud Platform, technologii distribuované knihy (DLT) a technologie internetu věcí (IoT).

Ethereum 2.0 již letos

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin říká, že bychom se měli dočkat Etereum 2.0 (ve fázi fázi 0) již brzy. Podle něj není třeba spuštění příliš odkládat. Nesouhlasí s názorem

Justina Drake, který říká:

„Níže jsou některé z věcí, které chci vidět před genesis:

  • veřejná testovací síť s 3 a více klienty běžící hladce po dobu 2 – 3 měsíců,
  • motivovaná „útočná síť“, která běží 2 – 3 měsíce,
  • program odměny za chyby podobný programu bounty.ethereum.org, který poběží 2 – 3 měsíce. […]

Díky díkůvzdání 26. listopadu a prosincovým svátkům bych řekl, že poslední praktická příležitost pro genesis v roce 2020 je v polovině listopadu, za 4 měsíce. Jako takový jsem nyní nakloněn říci, že nejčasnější praktické datum genesis je něco jako 3. ledna 2021 (Bitcoinovo 12. výročí).“

Vitalik k tomu řekl:

„Osobně s tím docela nesouhlasím a byl bych pro zahájení fáze 0 výrazně před tímto datem. […] Eth1 to trvalo čtyři měsíce od spuštění prvního testovacího zařízení pro více klientů (~ konec března 2015) a já bych řekl, že čtyřměsíční hodiny pro nás začaly tikat začátkem července, spuštěním Altona [testnet ETH 2.0].

[stextbox id=’grey’ caption=’Tip’]Ethereum 2.0 veřejný (finální) testnet bude spuštěn 4. srpna – za 3 měsíce možný mainnet [/stextbox]

Bitcoin hashrate na ATH

Jen dva měsíce po květnovém půlení dosahuje obtížnost těžby Bitcoinu nových maxim společně s hashrate. Po rekordně vysokém celkovém těžebním výkonu sítě (hashrate) z minulého týdne došlo v poslední úpravě obtížnosti ke změně o 9,99 %, čímž se 13. července úroveň obtížnosti těžby dostala na nové maximum, přes 17,3 bilionu. I přes stagnaci ceny se těžba neustále rozvíjí a celkový výkon všech těžebních strojů těžících Bitcoin se stále zvyšuje. Jedním z důvodů je zvyšování výkonu a efektivity u nově vyrobených typů Asic minerů.

[stextbox id=’info’]Obtížnost těžby Bitcoinu se automaticky upraví každých 2016 bloků (přibližně 14 dní), aby se zajistilo, že nové bloky budou vyráběny v průměru každých 10 minut.[/stextbox]

[stextbox id=’grey’ caption=’Tip’]Kryptotransakce: Jak probíhá odeslání a převod Bitcoinu v kostce [/stextbox]

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *