Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Microsoft spolupracuje s kryptoměnou Aptos (APT) od vývojářů zrušeného “facebookcoinu” Diem (dříve Libra)

Společnost Microsoft oznámila, že spolupracuje s blockchainem vrstvy 1 Aptos Labs na blockchainových nástrojích. Používají buzzwordy, jako je AI a web3.

Podle středeční tiskové zprávy Aptos využívá infrastrukturu Microsoftu k nasazení nových nabídek, které kombinují umělou inteligenci a blockchain. Součástí spolupráce je spuštění chatbota nazvaného Aptos Assistant, který je poháněn službou Azure OpenAI společnosti Microsoft.

Chatbot bude odpovídat na dotazy uživatelů o ekosystému APT a poskytovat zdroje vývojářům, kteří vytvářejí chytré smlouvy a decentralizované aplikace.

Nejstarší kryptoburza na světě ukončí obchodování s páry kryptoměn, které SEC označila za nelegální cenné papíry

Generální ředitel Aptos Labs Mo Shaikh uvedl:

Technologie umělé inteligence a blockchainu se rychle sbližují z jednoho důležitého důvodu: Obě jsou generačními průlomy, které hluboce ovlivňují vývoj internetu a utvářejí společnost.

Není pochyb o tom, že AI má obrovský dopad na společnost. Můžeme být neuvěřitelně efektivní při každodenním používání těchto nástrojů v našich životech, ať už jde o vyhledávání a sestavování rejstříku nejlepších restaurací ve vašem okolí nebo o pomoc při psaní kódu pro vaši práci nebo výzkum.

Obě společnosti se také dohodly, že prozkoumají produkt finančních služeb založený na blockchainu. Ten by měl sloužit k tokenizaci aktiv a nabízet platební možnosti včetně digitálních měn centrální banky (CBDC). Aptos se navíc připojí k validátorům provozujícím uzly v síti Microsoft Azure.

Bývalí vývojáři “facebookcoinu” dále uvádí:

Tým odborníků na AI, expertů a Web3 vývojářů Aptos Labs spolupracuje s AI týmem společnosti Microsoft na trénování modelů a integraci technologie umělé inteligence […] s blockchainem Aptos a na určení nejlepších zdrojů pro vývojáře a náhodné návštěvníky, kteří se chtějí dozvědět více o budování na Aptosu – nebo klást otázky o ekosystému Aptos v širším měřítku.

Jak se stavíte ke kryptoměnám? Chcete vědět, do které kategorie lidí podle postoje ke kryptu se řadíte? Zde vám napovíme

Rashmi Misra, hlavní manažerka AI a nových technologií ve společnosti Microsoft, uvedla, že se společnost snaží demokratizovat používání blockchainu. Dodala, že společně s vývojáři APT uživatelům „umožní bezproblémově se připojit k Web3 a inovátorům vyvíjet nové vzrušující decentralizované aplikace využívající AI.“

Skupina 17 bývalých inženýrů a výzkumníků projektu zamýšlené kryptoměny Facebooku založila v únoru 2022 Aptos jako naději na pokračování projektu Diem, také známého jako Libra či Novi. Ten původně skončil v důsledku vážných politických a regulačních hrozeb, které Facebook svým záměrem rozpoutal.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *