Musk vytrolil akcionáře Tesly a poté prodal necelé 1 % svých pozic za miliardu $, aby zaplatil daň

(Zdroj: Twitter)

Generální ředitel Tesly Elon Musk odprodal akcie Tesly v hodnotě více než 1 miliardy dolarů. Jeho počínání vedlo k výraznému propadu.

Musk potvrdil prodej více než 934 000 akcií společnosti Tesla v hodnotě přibližně 1,1 miliardy dolarů. Průměrně si na jedné akcii vyzvedl 1 170 dolarů, čímž si na drobné části svých pozic zrealizoval téměř 180% nárůst cen za poslední rok. Jde o Muskův třetí a dosud největší prodej od vstupu elektromobilky na burzu Nasdaq v roce 2010.

O víkendu se miliardář zeptal 63 milionů sledujících na Twitteru, zda má prodat 10 % svých akcií Tesly. Z 3,5 milionu respondentů mu odpovědělo ano téměř 58 %. Generální ředitel Tesly však zatím prodal méně než 1 % a stále drží více než 170 milionů akcií.

„V poslední době se hodně dělá z nerealizovaných zisků, které jsou prostředkem k vyhýbání se placení daní, takže navrhuji prodat 10 % svých akcií Tesly. Podporujete to?”

— Elon Musk

Výše citovaná otázka vytrolila akcionáře, kteří se ihned po Muskově tweetu dočkali 16% propadu akcií Tesly. Ty ve středu dokonce krátce klesly pod 1 000 USD, než se dostaly na současných cca 1 094 USD.

Advertisement

Generální ředitel MicroStrategy Michael Saylor Muskovi napsal:

„Pokud je cílem diverzifikace, alternativní strategií ke zvážení je převedení rozvahy $ TSLA na bitcoinový standard a nákup BTC za 25 miliard $. To by zajistilo diverzifikaci, ochranu před inflací a další růst pro všechny investory daňově efektivním způsobem.“

 

V USA se inflace dostala na 30letá maxima – jak moc ceny rostou?

CEO Applu Tim Cook řekl, že vlastnit kryptoměny je rozumné

FOMO nabírá na obrátkách – na co si dát pozor

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.