Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

“Mysleli jsme, že jsme vyhráli,” hájil se pár, který vybral 6,5 mil. USD z Crypto.com

Na účet na Crypto.com jim přišlo 10,5 milionů australských dolarů (AUD). Rozhodli se vybrat a začít rozhazovat. Pak zřejmě přišel šok a vystřízlivění.

Pár obviněn z krádeže

Na účet dvojice z Melbourne kryptoburza Crypto.com v květnu 2021 omylem poslala  10,5 milionů AUD (cca 6,6 milionu dolarů). Mysleli si, že vyhráli nějakou soutěž a začali utrácet.

Manivel a Singh, kteří se 11. října objevili prostřednictvím video spojení u melbournského smírčího soudu, prohlásili, že nejsou vinni ve svých příslušných obviněních. Jejich obhajoba spočívá v tom, že si Singh myslel, že vyhrál soutěž společnosti Crypto.com, a řekl to své ženě.

Manivel si peníze vybrala na svůj účet a následně byly finanční prostředky údajně použity na nákup čtyř domů, vozidel, dárků pro příbuzné, umění a nějakého nábytku. 4 miliony AUD pak byly zaslány na bankovní účet v Malajsii. Většina (asi 7 mil AUD) již byla splacena soudně nařízeným prodejem

.

Nasdaq by před spuštěním kryptoburzy potřeboval jasnější regulace

Firma si svou chybu uvědomila až při auditu v prosinci. Michi Chan Fores z Crypto.com u soudu uvedl, že problém vznikl tím, že zaměstnanec z Bulharska zadal nesprávné údaje do tabulky v Excelu.

Dvojice nyní čelí vážným obviněním. Údajně také probíhá občanskoprávní řízení s cílem zmrazit jejich majetek a získat zpět zbývající 3 miliony AUD.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *