Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Výsledek partnerství Microsoft a Meta? „Virtuální kancelář budoucnosti“ a Office 365 v metaverse

Společnost Meta Platforms uzavřela partnerství s technologickým gigantem Microsoft. Předmětem je poměrně zajímavá ambiciózní vize pracovního prostředí budoucnosti.

Kancelářské nástroje v metaverse

V rámci spoluráce by uživatelé měli najít řadu produktů Microsoft Office 365 na platformě virtuální reality (VR) společnosti Meta. Pokud vše vyjde podle plánu, brzy by už nic nebránilo práci ve virtuálních prostředích.

Během klíčového projevu Meta’s Connect 2022 z 11. října generální ředitel Microsoftu Satya Nadella řekl, že jeho aplikace pro videohovory Teams bude integrována s náhlavní soupravou Meta „Quest“ a nově představenou VR náhlavní soupravou „Quest Pro.“ Ta lidem umožní shromáždit se ve virtuálním prostoru podobném zasedací místnosti.

Zdroj: Microsoft

 

Samozřejmostí pak bude přístup ke klasickým kancelářským programům od Microsoftu, jako je Word, Excel, PowerPoint, Outlook a SharePoint. Kromě toho vzniká nová funkce, která má zahrnovat možnost streamovat počítač na Windows Cloud do náhlavních souprav Meta.

Zuckerbergova Meta varuje, mohli by vypnout Facebook a Instagram v Evropské Unii

Metaverse

Od loňského roku, kdy společnost změnila svůj název z Facebook na Meta, se její zaměření a zdroje výrazně přesunuly do budování toho, co Zuckerberg nazývá „otevřeným“ a „interoperabilním“ metaverzem. Nejnovější spolupráce s Microsoftem je jedním z prvních výsledků této snahy.

Přinášíme pohlcující zážitek ze schůzek Microsoft Teams do Meta Questu, abychom lidem poskytli nové způsoby, jak se mezi sebou spojit. Nyní se můžete připojit, sdílet a spolupracovat, jako byste byli spolu osobně.

Meta nyní spoléhá na to, že její headset Quest Pro, nabitý novými funkcemi, bude lákat uživatele k virtuálnímu pracovnímu dni. Společnost tvrdí, že nové vybavení je pohodlnější, má lepší výkon a disponuje vyšším rozlišením oproti stávající náhlavní soupravě. Quest Pro má „intuitivnější“ zpětnou vazbu na své ruční ovladače a „sledování výrazů v reálném čase.“ Díky tomu virtuální avatar uživatele napodobuje výrazy obličeje, jako jsou úsměvy a mrknutí.

A co vy, pracovali byste rádi z domova a dojížděli pouze virtuálně? Je virtuální kancelář budoucí use-case pro metaverse, nebo jen další slepá ulička oplývající buzzwordy?

 

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *