Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

EU banuje ruské kryptotransakce; Platby v BTC legální v Nambii; Hacknuto BNB za 586 mil. USD: Zprávy týdne

Vítejte u dalšího dílu pondělních Zpráv týdne na českém hodlerském webu. Bitcoin na kryptoburzách aktuálně mění majitele za 19 286 dolarů za jednotku. Od minulého dílu se jeho cena nezměnila ani o sto dolarů. Relativní bezvětří na kryptomarketu tak pokračuje. Až na XRP, který rostl o 16,43 %, se výrazně nepohla ani žádná další kryptoměna v první desítce. Dokonce to platí i pro BNB, kde došlo k exploitu.

EU banuje mezinárodní kryptotransakce

Regulátoři EU zakazují přeshraniční platby z ruských kryptoúčtů. Krok přichází v rámci další sady sankcí proti Rusku kvůli dlouhotrvajícímu konfliktu na Ukrajině. Jedná se o reakci na nedávnou anexi několika částí ukrajinského území spolu s „falešným“ referendem, mobilizací vojsk a hrozbami jaderné eskalace.

Nové sankce zahrnují úplný zákaz přeshraničních kryptoplateb mezi Rusy a EU. Toto prohlášení zahrnuje zákaz „všech kryptoměnových peněženek, účtů nebo služeb úschovy, bez ohledu na výši částky na peněžence.“

Úplný zákaz přeshraničních kryptoplateb mezi regiony je v souladu s přáním EU „připravit kremelský vojenský a průmyslový komplex o klíčové komponenty a technologie.“ Odporuje však hlavním principům kryptoměny jakožto necenzurovatelné a apolitické digitální hotovosti.

Stalo se tak krátce poté, co ruští představitelé schválili používání kryptoměn pro přeshraniční platby.

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Bitcoin platby jsou legální v Nambii

Bank of Namibia (BON) oznámila, že nyní zahrnula virtuální aktiva (VA) a poskytovatele služeb virtuálních aktiv (VASP) do svého regulačního rámce pro inovace. Bitcoin a další kryptoměny sice v Nambii nejsou zákonným platidlem jako v Salvadoru, ale dobrovolně jsou povoleny.

To znamená, že maloobchodníci a dealeři mohou brát peníze v této formě, pokud jsou „ochotní se takové směny nebo obchodu zúčastnit.” Další změny v příslušných zákonech jsou podle banky v jednání s politiky.

Centrální banka Nambie pravděpodobně otočila svůj postoj ke kryptu. Zajímavostí pak je, že o sobě BON dříve uvedla, že nikdy:

Neuznávala, nepodporovala a nedoporučovala držení, využívání a obchodování s kryptoměnami členy veřejnosti. Banka také varovala Namibijce, že v případě ztráty peněz nenastane žádný právní postih.

McDonald’s začíná přijímat Bitcoin a Tether ve švýcarském městě Lugano

BNB chain hack za 586 mil. USD

Zatímco samotné blockchainy se dosud jeví jako relativně bezpečné, problematickými místy se stále častěji stávají různé nástavby, centralizované i decentralizované aplikace a platformy a další služby.

Zkladatel burzy Binance známý jako CZ na Twitteru koncem minulého týdne oznámil exploit, který zasáhl cross-chain bridge BSC Token Hub. Jedná se o most mezi sítěmi BNB Beacon Chain (BEP2) a BNBChain (BEP20 nebo BSC).

CZ uvedl:

Exploit cross-chain bridge BSC Token Hub vedl k získání dodatečných BNB. Požádali jsme všechny validátory o dočasné pozastavení BSC. Problém je nyní zvládnut. Vaše prostředky jsou v bezpečí. Omlouváme se za nepříjemnosti a budeme poskytovat další odpovídající aktualizace.

Zastavení potvrdil také samostatný twitterový účet sítě, později tým oznámil obnovení BSC chainu.

Podle odhadů blockchainové bezpečnostní a analytické společnosti PeckShield lze ztráty odhadnout na přibližně 580 milionů dolarů:

Celkové odcizené finanční prostředky z BSC TokenHub jsou 2 miliony BNB (ztráta ~ 586 milionů dolarů)

Blockchainová společnost SlowMist k tomu uvedla:

Více než půl miliardy dolarů v BNB bylo nedávno hacknuto. Hacker se nyní snaží rozdělit prostředky do každé sítě, aby je mohl vyprat.

Samczsun, výzkumný partner v krypto investiční společnosti Paradigm, v sérii tweetů vysvětlil, jak byl hack proveden. Podle něj „útočník nějak přesvědčil Binance Bridge, aby mu jednoduše poslal 1 000 000 BNB. Dvakrát.”

Po vysvětlení všech technických detailů hacku analytik dospěl k závěru, že:

„Došlo k chybě ve způsobu, jakým Binance Bridge ověřoval důkazy, které mohly útočníkům umožnit padělat libovolné zprávy. Naštěstí zde útočník zfalšoval pouze dvě zprávy, ale škoda mohla být mnohem horší.“

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *