Google začíná fungovat jako blockchainový vyhledávač pro Ethereum

google

Snad všichni hodleři alespoň jednou použili nějaký blockchainový explorer (tedy vyhledávač) ke kontrole svého zůstatku či nějaké transakce s kryptoměnou..

Startuje blockchainový vyhledávač od Google

Google je zdaleka největší a nejpoužívanější internetový vyhledávač. Až dosud jste však pravděpodobně nikdy nezaznamenali ani zmínku o tom, že by měl být použitelný i pro vyhledávání na bockchainu.

To se nyní mění a společnost, resp. její uživatelé pronikají do hlubin blockchainu. Pro někoho možná trochu překvapivě Google nezačíná nabízet prohledávání adres a zůstatků pro Bitcoin, ale pro Ethereum (ETH).

Uživatelé, kteří dosud používali Etherscan.io a další ethereové vyhledávače, mohou nyní zadat svou adresu přímo do vyhledávače Google. Není tedy potřeba jej ani nijak přepí nat a podobně.

Advertisement

Alarmující stanovisko SEC tvrdí, že celý ekosystém Ethereum spadá pod jurisdikci USA

Nicméně někteří uživetelé, kteří již novou funkci otestovali, hlásí, že ještě není na 100 procent funkční a některé adresy se vyhledávači zobrazit nepodařilo. Pokud chcete, vyzkoušejte to sami a výsledek nám můžete napsat do komentářů. Sami jsme na novinku velmi zvědaví a budeme ji s největší pravděpodobností dále sledovat a čekat na případné updaty.

Integrovaný ethereový průzkumník souvisí s nově oznámenou snahou o budování tzv. Web3, ke které se Google začal hlásit. Zjednodušeně si to lze představit jako souhrnný název další vývojové fáze internetu, která mimo jiné zahrnuje infrastrukturu pro kryptoměny a souvisí s principy, jako je decentralizace.

 

Google Cloud začne přijímat kryptoměny! Společně s Coinbase budují Web3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.