Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptonadšenec říká, že našel dosud ztracené zápisky Satoshi Nakamota a první verzi BTC

Bitcoiner Jim Blasko tvrdí, že se mu podařilo objevit dlouho ztracená data data a soubory Bitcoin v0.1, včetně notací od Satoshi Nakamota.

Objevení ztracených zápisků

Tak kryptoheads, klidně sdílejte, objevil jsem nějaký dávno ztracený Satoshiho bitcoinový kód. Podařilo se mi vyhrabat nejstarší upload Bitcoinu verze 0.1, původní čistá raw data a soubory..,

těmito slovy začíná zpráva zveřejněná na Facebooku.

Nejen zápisky pseudonymního tvůrce Bitcoinu, ale dokonce i jeho vůbec první verzi údajně objevil nadšenec do krypta Jim Blasko. Ztracená data údajně zahrnují „oficiální nejstarší známou nahranou kopii Satoshiho Bitcoinu,“ původně nahranou v srpnu 2009.

Časově se soubory datují do doby před tím, než Nakamoto oficiálně zveřejnil budoucí hlavní kryptoměnu. Blasko k tomu uvedl, že použil menší hack prohlížeče na platformě pro vývoj softwaru s otevřeným zdrojovým kódem SourceForge, kde byl BTC zaregistrován v listopadu 2008.

Kapacita bitcoinové platební vrstvy Lightning Network dosahuje 5 000 BTC!

Předpokládalo se, že tento konkrétní upload byl ztracen nejméně 10 let, ale poté, co jsem provedl průzkum některých starých mincí, které jsem vyrobil, jsem šel do [SourceForge] a pomocí drobného hacku prohlížeče jsem našel ztracená nezpracovaná data bitcoinu v0.1, uvedl Blasko.

Od roku 2012 se mělo za to, že surový kód a soubory byly pryč, protože byly z nějakého důvodu staženy z vyhledávače [SourceForge]. […] Trochu jsem zapátral a podařilo se mi najít původní kód.

Podle dvou odkazů na SourceForge poskytnutých Blaskem obsahovaly Satoshiho osobní zápisy poznámky o tom, proč Bitcoin používal base-58 „místo standardního kódování base-64“ a co dělat do budoucna s chybami.

Zpráva pokračovala zmínkou o tom, že Hal Finney první verzi BTC kódu měl, ale zdravotní stav mu pravděpodobně již nedovolil ho někomu poslat těm, kteří o něj stáli.

Takže s velkým potěšením vám hrdě znovu představuji oficiální nejstarší známou nahranou kopii Satoshiho Bitcoinu v0.1 – o které se zdá, že chybí už 10 let, uvedl Blasko.

V tuto chvíli není jasné, zda bude objev bitcoinovou komunitou přijat a ověřen jako legitimní a pravý. Článek může být později aktualizován, případně můžeme vydat update formou samostatného článku.

 

Zpráva Cestovatele V Čase 2 – Náprava Společnosti

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *