Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Predikce ceny Dogecoinu: DOGE překonává Cardano, může být XRP další na řadě?

Cena dogecoinu (DOGE) během včerejší obchodní seance vzrostla o 3 % až na 0,198 USD. Dnes však došlo k mírnému poklesu o desetiny procent v souladu s celým kryptoměnovým trhem, který zaznamenal pokles o téměř 1 % během 24 hodin. Co se týče výkonnosti dogecoinu, jeho cena za týden vzrostla o 12,5 %, za posledních 30 dní o téměř 17 % a  meziročně si připsal působivých 141,7 %. Takový výkon umožnil dogecoinu překonat cardano (ADA) v hodnotě tržní kapitalizace. Nyní se tedy první meme coin nachází na devátém místě celkově. Je pravděpodobné, že bude nadále růst, protože širší trh prochází dalšími býčími fázem, přičemž je stále na stole potenciální možnost plateb v DOGE na platformě X a to by jej mohlo vystřelit do stratosféry.

Reklamní článek*

Predikce ceny Dogecoinu: DOGE překonává Cardano – může být XRP další na řadě?

Graf DOGE naznačuje, že se token nachází uprostřed vzestupné fáze, která by mohla pokračovat ještě den či dva. Poté, co včera cena opět překročila 200denní průměr (modrá linie), 30denní průměr (oranžová linie) nejenže nadále roste, ale může růst ještě dále, než budou býci vyčerpaní.

Stejně tak se v posledním týdnu odrazil Index relativní síly DOGE (fialová linie) a přes dnešní mírné zaváhání opět nabírá na síle. To poukazuje na rostoucí dynamiku, což potvrzuje také objem obchodů DOGE, který za 24 hodin dosáhl 3 miliard dolarů. To je výrazný nárůst z 1,8 miliardy dolarů před několika dny. Z toho lze usuzovat, že kupci se k DOGE vracejí a využívají příležitosti koupit za relativní slevu.

Data ukázala několik velkých přesunů mimo burzy tento týden, což znamená, že jsme uprostřed období akumulace. To je pro cenu dogecoinu v blízké a střednědobé perspektivě velmi pozitivní, přičemž dubnový halving Bitcoinu by mohl podnítit růst širšího trhu jako celku. I když někteří analytici varují, že tato událost povede k poklesu v krátkodobém horizontu, je pravděpodobné, že celkově bude situace býčí, s výhodami pro širší trh díky růstu BTC. 

To zahrnuje i dogecoin, který by mohl později v roce těžit i ze svých vlastních novinek. Konkrétně bychom mohli nakonec vidět, že X realizuje své plány na zavedení digitálních plateb

na své sociální síti, které by mohly zahrnovat kryptoměny. A pokud by zahrnovaly DOGE, pak by cena dogecoinu mohla prudce vzrůst. V nejlepším případě by po zavedení plateb na X mohla cena DOGE dosáhnout 1 dolaru, zatímco zpoždění tohoto plánu by mohlo znamenat dosažení pouze 0,4 dolaru ve druhé polovině roku 2024.

Dogeverse: Nový dogecoin běžící na šesti blockchainech

Dogecoin je nyní tak dobře zavedený altcoin, že letos možná nerealizuje žádný opravdu masivní růst, pokud tedy na platformu X nepřijdou platby v DOGE. Obchodníci hledající nadprůměrné výnosy se pravděpodobně budou muset poohlédnout jinde. Ti s větší tolerancí vůči riziku by mohli hledat mezi novějšími meme coiny a tokeny v předprodeji.

Jedním příkladem, který je zároveň meme coinem a tokenem v předprodeji, je Dogeverse (DOGEVERSE), první multichainový meme coin na světě, který ve své fundraisingové kampani získal již přes 2,7 milionu dolarů. Jedná se o velmi impozantní částku na předprodej, který byl zahájen teprve tento týden, přičemž Dogeverse přitahuje investory díky svým zajímavým funkcím a fundamentům.

Jako multichainová kryptoměna nyní běží na blockchainech Ethereum, BNB Smart Chain, Solana a Avalanche, než se podpora rozšíří na řešení vrstvy 2 Polygon a Base. To poskytne tokenu velmi širokou použitelnost, což znamená, že by mohl být využit v mnoha aplikacích v různých ekosystémech. Spolu s omezenou nabídkou 200 milionů tokenů by vysoká poptávka mohla způsobit, že se token stane velmi rychle deflačním a jeho cena bude v průběhu času růst.

Možnost stakingu DOGEVERSE by měla poskytnout další silný zdroj poptávky, zároveň by to mělo z oběhu vyjmout více tokenů. Aktuálně se mohou předprodejní investoři těšit z 365% APY.

Co se týče tokenomiky projektu, 15 % celkové nabídky je k dispozici v probíhajícím předprodeji, 10 %  je určeno na odměny za staking, 50 % půjde na vývoj projektu a marketingové aktivity. Zbylých 15 % zajistí likviditu a zalistování na burzy a 10 % jde do komunitního fondu.

Vzhledem k tak promyšlené tokenomice není divu, že investorů stále přibývá. Pokud vás projekt také zaujal, můžete se zapojit prostřednictvím oficiálních webových stránek Dogeverse. 1 DOGEVERSE nyní stojí 0,000293 USD. Tato cena bude stoupat s každou další etapou předprodeje, přičemž další fáze přichází již méně než dva dny.

Příspěvek je reklama našeho inzerenta. Nejedná se o investiční doporučení a ani o projevený názor redakce webu Kryptohodler.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *