Pátek, 1 prosinceVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Rozhovor | BTC analytik Ondřej IXOYE Dvorský: buďme vděční za CZ/SK komunitu na FB a její správce

Pozvání KryptoHodlera k rozhovoru přijal dlouholetý bitcoinový analytik Ondřej Dvorský, známý také jako IXOYE, který učí lidi technickou analýzu, píše články a mimo jiné také přednáší na různých krypoměnových akcích.

Ahoj IXOYE, díky za to, že jsi opět přijal pozvání k rozhovoru. Od minula uběhla již spousta času. Tehdy mnozí lidé, kteří si mysleli, že tě znají, zjistili jaký vlastně jsi. Mezitím jsi odešel z webu Trading 11, kde jsi dlouhodobě psal analýzy BTC, chceš to nějak komentovat?

Já mám své různé postoje k různým věcem. Tehdy tam došlo k situaci, kdy jeden z majitelů vyřadil druhého. Vzhledem k tomu jaký jsem, jsem to hodně zle nesl. Nemám rád nespravedlnost, vypočítavost a další negace. Protože pro mě bylo jasné morálně stát za spravedlností, ztratil jsem absolutně veškerý zájem se dále podílet na webu Trading 11.

Z počátku jsem jen neměl chuť, poté to přerostlo v nezájem. Tehdy si někdo na mě vyloženě smlsnul a poslal jisté screeny s mými názory na situaci (taky dobrá práce, ono práskačství je lidem vlastní..) majiteli. No a bylo to, konečně došlo na oficiální vyhazov. Bylo to už jen nutné gesto majitele webu..

K samotné situaci, co a jak tam proběhlo, proč se rozdělili, se asi vyjadřovat nebudu. Jsem rád, protože jsem od začátku fandil z mého pohledu poškozenému, že se neskutečně postavil na nohy a dělá kvalitní zprávy. Ovšem i jeho web trpí pod původní značkou si myslím [IXOYE myslí Kryptomagazin.cz]. Na stranu druhou z toho i těží, není snadné nově prorazit.

Technickou analýzu děláš už velmi dlouho, ale hodně zajímavé vlastně je, že sis vybral vybral právě Bitcoin. Zajímalo by mě, proč zrovna (tato) kryptoměna? Jak jsi k tomu přišel?

Už minule jsem snad zmiňoval, že jsem bitcoinový ultra maximalista. Není to životní styl, ale pochopení toho, že bitcoin je základní stavební kámen blockchainu. Že jednoho dne dokáže vše, co dokáží jeho víceméně náhražky..

Když to popíšu laicky, bitcoin se soustředí především na bezpečnost a decentralizaci na úkor dalšího vývoje. Altcoiny naopak řeší smart kontrakty, komunikaci lednice s pračkou, rychlost plateb atd. Ovšem na úkor jak decentralizace, tak bezpečnosti. Je to už něco, co vzalo onen základní stavební kámen a zkrášlilo si ho..

Často to přirovnávám ke kostkám Lega. Bitcoin je jedna kostka, která je nerozdělitelná, nezničitelná. Altcoin je něco, co k této původní kostce připneme. Proto vždy může někdo přijít a kostky opět rozdělit. Čili v oblasti IT může přijít hacker a prostě to prolomit.

Takto to chápu já. Popravdě, moc té technologii nerozumím, nejsem odborník na Bitcoin. Analyzuji ale trh a potenciální cenový vývoj. To ale nemá se samotnou technologií nic moc společného.

Asi by mohla padnout otázka, proč ale ten bitcoin. Protože žádný z jiných coinů nemá adekvátní nejen historii, ale také kapitalizaci trhu. Za další, vývoj ceny BTC určuje převážně vývoj cen všeho ostatního. Toto je způsobeno tím, že drtivá většina altů je zakoupena a tedy “podložena” právě bitcoinem. Tady za každým altem stojí Satoshi. A pokud cena Satoshi roste, rostou samozřejmě i altcoiny..

Minule jsme se dotkli toho, že tě již v dětství učil tvůj strýc tržní psychologii a dával ti různé příběhy a hádanky. To mě hrozně zaujalo. Nedokázal by sis ještě po letech vzpomenout na nějakou takovou hádanku?

No hádanky spočívaly v obrázcích grafů, tištěných na papír. 🙂 Polovina stránky byla vždy účelově překrytá. Zakresloval jsem S/R hladiny (supporty a rezistence) atd. V podstatě to, co známe z klasických technických analýz. Nebyla v tom žádná hlubší věda. Ovšem mladý mozek nasával informace zcela odlišným způsobem.

Ono když na trhu dojde prostě k nějakému zamítnutí, tak to není jen o té svíci, ale především za těmi lidmi, kteří obchodují. A toto mě učil poznávat.

Zajímavé bylo vždy poslouchat vyprávění, co se při takových situacích děje u brokerů. Dodnes se to nezměnilo. Je to ovšem cenné know how a nelze jej z praktického hlediska ventilovat. Taky by se mohlo stát, že to, co nyní funguje, by mohlo přestat fungovat. Už tak si myslím, že veřejně prezentuji více než je zdrávo, především ve veřejných skupinách na FB.

Ano, při tvorbě obsahu se nevyhneme interakci s různými skupinami na fb a dalších sociálních sítích. Jakou máš zkušenost s těmito místy a s lidmi v nich? Jaký byl tvůj první dojem, když jsi sem zavítal poprvé?

Nejlepší..!! 😀 Popravdě, nechci se vyjadřovat k lidem. Každý jsme nějaký. No a tím, kým jsem já sám, tak ono to se mnou také není jednoduchý. Manželka by mohla vyprávět.

Každopádně, dříve jsem se hádal se svými vlastními “hejtry”, s lidmi, kteří absolutně nechápou princip a význam technické analýzy. Třeba na tom prodělali i balík peněz, jen proto, že neměli ponětí jak s tím pracovat. Měli prostě potřebu si rýpat, o což tedy nejde, rád obhájím to, co říkám. Ale ta snaha někoho zesměšnit, ponížit, to mě skutečně dopaluje.

Takoví lidé mě donutili nastavit postoj arogantního člověka, kterému jsou již dnes jejich názory kdesi v rektální oblasti. Vím, že působím arogantním a sebestředným dojmem. Nemluvili jsme o tom náhodou už minule? 😀

Takže já všechny chápu. Umím pochopit jejich touhy, potřeby, názory, zklamání i nárazy. Přeci jen, trh je především o psychologii, a to jak davu, tak i osobní. A tak volím i individuální přístup ke každému jednomu. Hodnotit je ale nehodlám. To mohu sám sobě, své ženě, ale ne veřejně. To mi nepřísluší.

Nedávno jeden správce facebookové skupiny, kam i ty občas chodíš, omezoval členy v tom, jaké názory můžou psát a dokonce i lajkovat. Dříve se vyjadřoval dost nemístně o českých a slovenských kryptowebech. Jak se díváš na tohle? Není to problém, že tu máme některé nejstarší kryptoměnové skupiny s největším počtem lidí zatíženy takovými osobami? Nekazí to pověst kryptokomunity?

Hele, já vlastně nevím o čem je řeč. Já si naopak myslím, že mnozí správci odvádí dobrou práci. Ono upřímně, víš co znamená vést kryptoskupinu s nad 15 tisíci členy? Ono to není vážně sranda a člověk musí být neúprosný.

Koukni do zahraničních skupin například, kde správci dávno rezignovali. Jsou plné SCAMu a přehlídky stupidity. Tohle myslím skutečně vážně, buďme vděční za CZ/SK komunitu na FB a její správce.

Ostatně, proto se i v poslední době v jedné ze skupin zvyšuje moje aktivita a snažím se lidem pomoci. Říkám si, pokud budeme dávat kvalitní informace, zamezíme všem těm “vychcánkům” cokoliv realizovat. Oblbovat lidi. Sám jsem zažil, jak snadné je naletět podvodníkům a dnes už vyloženě internetovým “šmejdům”. V mém případě hlavně informace co se analytiky týče.

Proto nedivme se, že lidem některé kryptoweby lezou krkem. Však se to chová jako bulvár. Vlastnit několik domén, dublovat zprávy jen pro více kliknutí a příjem z reklam, heroické titulky, predikce vyloženě přitažené za uši. Jako s počasím, všiml sis v poslední době..?? Jeden den se píše, jak přichází mrazy, kruté sněžení. Přesto jsou schopni druhý den vydat zprávu, jak zima je pryč a přichází jaro.

Čili nedivme se. A nedivme se ani tomu, že vše je pak házeno do jednoho pytle. Taková je totiž lidská povaha. Jen nejlepší prorazí tento trend…

No, asi vím, koho myslíš, ale moc takové analýzy nesleduju. Přesto jsem si všiml, že někteří lidé obecně kryptoweby považují neprávem za nějaký odpad a rádi to ventilují, což nám pochopitelně v očích nově příchozích kazí pověst. Říkáš „musí být neúprosný,” ale neměl by být především spravedlivý a měřit všem stejně?

Ono to není o odpadu. Já myslím, že mnohé weby odvádí skutečně dobrou práci a to především pro nováčky a lidi, kteří neumí cizí jazyky. Staří krypto pardálové samozřejmě vyhledávají zprávy ze zdroje. Když umí anglicky, není co řešit. Já popravdě nečtu ani české zprávy z krypta, ani cizojazyčné. Takže nemám vlastně vůbec přehled o CZ/SK scéně v tuhle chvíli. Co sleduju, tak je geopolitické dění.

K tomu neúprosnému adminství. Těžko se cokoliv soudí a především odsuzuje, když člověk nezná ani konkrétní případ. Spravedlnost – jasně že, však je to moje druhé jméno. ale také je nutné mít na mysli, jakou práci den co den odvádí a že jsou jen lidé. A jako lidé se sem tam můžeme mýlit. Máme právo se občas mýlit. 🙂

A není to od tebe trochu alibismus, že se jich zastáváš? Tobě odtud proudí čtenáři, tak nemáš problém. Ale co lidé, kteří odtud byli vyhozeni za to, jakou mají profilovku, že nemají skutečné jméno na Facebooku, nebo weby, které vyhodili, protože jim konkurence nahlašuje příspěvky? Je to spravedlivé?

Já se ale nikoho nezastávám. Sám jsem měl problém s jedním z adminů, který mazal moje příspěvky z důvodu nahlášení, aniž by je četl. Samotnému mi FB smazal účet, který někdo nahlásil. Chtěli po mě občanský průkaz na prokázání totožnosti. No copak jsem idiot, abych dával FB svůj OP? Dokonce jsem byl zabanován. Vždy se dá ale cokoliv vysvětlit.

Není to tedy o tom, že by mi proudili čtenáři. Čtenářské členství jsem dokonce zrušil, protože čtenářů bylo maličko a já musel kvůli pár lidem pravidelně psát články. Pro mě je to značně vysilující, soustředit se na trh a ještě do toho den co den vymýšlet texty do článků. Proto jsem vyčkal na chvíli, kdy čtenáři nebyli a zrušil jsem tu možnost. Dnes už je to vyloženě o tom, zdali se kdo chce něčemu přiučit nebo sledovat grafy s mým technickým nastavením live.

Mě to ničilo. Já potřebuju čistou hlavu a ne se ráno stresovat tím, co vymyslím za text. Takhle nahážu na discord myšlenky a obrázky a hotovka. Online se o tom pokecá, ujasní. Kdo něco nechápe, zeptá se…

Právě, ono to není to až tak snadné, jak si někteří myslí. Z vlastní zkušenosti vím, že za tvorbou článků a za webem je hromada práce.

Tak ono hlavně v tý analytice já nemůžu jen tak něco vypustit..Prostě ať je to jak chce, pokud si u mě lidi platí za články, tak nesu jistou odpovědnost za jejich kapitál  a pokud já udělám chybu, je to stojí peníze. Tohle třeba nechápe můj bývalý zaměstnavatel, že ty jeho vypouštěné sra… připravují mnohé lidi o prachy.

Ještě nekončíme, těšit se můžete na druhý díl. Ve druhé části rozhovoru se trochu podíváme na trh BTC. Kde Bude IXOYE prodávat své bitcoiny, co si obecně myslí o kryptomarketu. Bude to velmi zajímavé, zabrousíme také do ekonomiky a řeč bude např. o situaci na trhu akcií, která se zhoršila v důsledku šíření koronaviru.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *