Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Soumrak soukromí: peněženka MetaMask začala shromažďovat IP adresy uživatelů!

Vlajková loď společnosti ConsenSys peněženka MetaMask společně s dalšími produkty začnou spojovat on-chain transakce s IP adresami uživatelů.

Soumrak soukromí na MetaMasku

Podle aktualizací zásad ochrany osobních údajů společnosti ConsenSys, když používáte Infura jako svého výchozího poskytovatele vzdáleného volání procedur (RPC) v peněžence MetaMask, bude počínaje 23. 11. 2022 shromažďovat vaši IP adresu a adresu vaší peněženky Ethereum, kdykoli provedete transakci. 

Populární kryptoměnová peněženka pro Ethereum, BSC a další blockchainy má přes 21 milionů aktivních uživatelů měsíčně.

ConsenSys se zavazuje udržovat nejvyšší standardy, pokud jde o vaše soukromí, citoval @CyphrETH na Twiteru a dodává:

..Také od vás shromažďujeme v podstatě všechna dostupná data kromě vzorku DNA. Pokud nepoužíváte vlastní RPC pro Metamask, navrhoval bych tak učinit nyní.

Jak uvádí Decrypt, Infura je nástroj založený na API, který uživatelům umožňuje připojit jejich aplikaci k síti Ethereum. Poskytuje základ pro mnoho klíčových projektů Web3, jako jsou Aragon, Gnosis, OpenZeppelin a MetaMask společnosti ConsenSys.

Jednotlivci používající v MetaMasku svůj vlastní ethereový uzel nebo poskytovatele RPC třetí strany nepodléhají nově aktualizovaným zásadám ochrany osobních údajů společnosti. Mezi alternativní RPC patří Alchemy, QuickNode, Moralis a Tatum.

ConsenSys říká, že v takovém případě „ani Infura ani MetaMask nebudou shromažďovat vaši IP adresu ani adresu peněženky Ethereum.“

Země ignorující pravidla krypto AML riskují umístění na „šedém seznamu“ FATF

Vlna kritiky

Podle společnosti ConsenSys mohou být informace shromážděné tímto způsobem zpřístupněny přidruženým společnostem během obchodních transakcí nebo za účelem dodržení požadavků na Poznej svého zákazníka (KYC) a proti praní špinavých peněz (AML) diktovaných donucovacími orgány.

Reakce v kryptokomunitě byla většinou negativní. Například Adam Cochran, partner Cinneamhain Ventures, uvedl:

Není nic důležitějšího než soukromí spotřebitelů, zvláště pokud jde o vaše finanční údaje – máte právo být anonymní. Metamask poskytuje skvělou bezplatnou službu po dlouhou dobu, ale jejich rozhodnutí protokolovat IP adresy a spojovat je s transakcemi je nepřijatelné.

ConsenSys se připojil k významným společnostem Web3, jako je Coinbase, které přijaly shromažďování IP adres uživatelů. Částečně kvůli stále agresivnějším předpisům.

Mezitím centrální banka Singapuru nepřímo připustila, že ačkoli se její licence kryptoburz dle globálních předpisů zaměřují čistě na potírání soukromí uživatelů (chcete li AML a KYC), sama vydává varování před nelicencovanými subjety, jako by to mělo vliv na ochranu investorů, čímž může v investorech vyvolat mylný pocit bezpečí. Plyne to z oficiálního vysvětlení banky, proč varovala před Binance a nevarovala před FTX.

Vlk z Wall Street Jordan Belfort: Sam Bankman-Fried používal FTX jako „osobní prasátko“

Závěr

MetaMask začíná shromažďovat IP adresy uživatelů ke každé transakci. Technicky zdatnější uživatelé však mají možnost konfigurace vlastního poskytovatele RPC node do peněženky. Je však potřeba ověřit, že nový poskytovatel nemá v podmínkách podobné ustanovení, jako společnost ConsenSys. Pro řadu běžných uživatelů krok povede ke ztrátě soukromí při práci s MetaMaskem.

V souvislosti s kolapsem FTX se pak objevují obavy kryptokomunity, jestli nebude zneužit k dalším zásahům do soukromí, které v některých případech samotní regulátoři bezostyšně zaměňují s ochranou investorů.

FTX má více než 1 milion věřitelů! Uvádí to aktualizované prohlášení o bankrotu

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *