Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Mt. Gox hacker po 7 letech přesunul 10k BTC; Putin využije blockchain; Odliv BTC za 2,8 mld. $: Zprávy týdne

Pravidelné pondělní Zprávy týdne na českém hodlerském webu jsou zde. Aktuálně se Bitcoin na kryptoburzách obchoduje za 16 216 USD. To odpovídá prakticky nulové změně ceny hlavní kryptoměny za poslední týden. V první desítce panoval relativní klid, nicméně Dogecoin bouřlivě rostl o 25,11 % díky spekulacím o jeho přijetí Elonem Muskem na Twitteru. O 14,29 % pak posílilo BNB a XRP si připsal 8,83 procent. Dominance BTC od minulého dílu klesla o 0,8 % a aktuálně tak činí 38 %.

Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Mt. Gox hacker po 7 letech přesunul 10k BTC

Bitcoin v hodnotě 167 milionů dolarů se dal do pohybu. Peněženka spojená s hackem Mt. Gox z roku 2014 provedla svou největší transakci od srpna 2017.

Transakce byly rozděleny tak, že 6 500 BTC bylo přesunuto na jedinou adresu, zatímco 3 500 BTC hackeři přesunuli na několik adres.

Zakladatel CryptoQuant Ki Young Ju k tomu uvedl:

7 let starých 10 000 $ BTC bylo dnes přesunuto. Není divu, jsou od zločinců, jako většina starých bitcoinů. Je to peněženka burzy BTC-e související s hackem Mt. Gox z roku 2014. Před pár hodinami poslali na HitBtc 65 BTC, takže to není vládní aukce nebo tak něco.

24. listopadu provedla společnost Chainalysis srovnání kryptoburz Mt.Gox a FTX. Dopad Mt.Gox byl podle analytiků větší, protože tato burza měla svého času větší podíl na trhu.

On-chain účetnictví budoucí součástí kryptoekonomiky: Na vizi Buterina se shodli šéfové Binance a Coinbase

Putin využije blockchain

Ruský prezident Vladimír Putin dělá negativní reklamu světu kryptoměn. Hlava státu, který bohužel v současnosti terorizuje svého souseda četnými nevyprovokovanými raketovými útoky, hovoří o potřebě systému, který bude „nezávislý na vnějším zásahu.“

Putin kritizoval monopol v globálních finančních platebních systémech a sankce uvalené na Rusko za invazi na Ukrajině. Na Mezinárodní konferenci AI Journey v Moskvě vyzval k vytvoření nezávislé mezinárodní vypořádací sítě založené na blockchainu.

Ruský prezident dále uvedl:

Technologii digitálních měn a blockchainů lze využít k vytvoření nového systému mezinárodního vypořádání, který bude mnohem pohodlnější, absolutně bezpečný pro své uživatele a hlavně nebude závislý na bankách ani zásahu třetích zemí. Jsem přesvědčen, že něco takového určitě vznikne a bude se rozvíjet, protože diktát monopolistů, který poškozuje všechny strany, včetně monopolistů samotných, se nikomu nelíbí.

Politik, který svým rozhodnutím může být zodpovědný za zbytečnou smrt tisíců lidí, hovořící o bezpečnosti a velebící digitální měny je další ranou pro bear marketem zmítaný kryptomarket a Bitcoin, který vznikl před cca 13 lety. V tuto chvíli je otázkou, zda Putin své plány míní vážně, nebo se pokouší dotlačit západní politiky k regulačnímu útoku na kryptosektor.

Odliv BTC za 2,8 mld. $

Přední on-chain analytická firma Glassnode vyčíslila bitcoinový exodus. Centralizované platformy zažívajíci zesílený odliv BTC. Po kolapsu FTX opustilo kryptoburzy velké množství kryptoměn. Celkově je však trend odlivu BTC již dlouhodobý a FTX tento jev jen posílila.

Za poslední měsíc odešlo z centralizovaných kryptoburz 179 250 BTC v hodnotě více než 2,8 miliardy dolarů.

Bank of America se po skončení soudního sporu o XRP stane partnerem společnosti Ripple pro služby ODL

Samoregulační procesy na kryptotrzích se jeví funkční, když uživatelé houfně stahují své kryptoměny z kryptoburz v zájmu vlastní bezpečnosti. Analytická firma Santiment uvádí, že nabídka BTC na kryptoburzách poprvé od 24. listopadu 2018 klesla pod 7 %.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *