Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Spoluzakladatel Ripple Chris Larsen spolupracuje s Greenpeace na změně Bitcoinu

Chris Larsen, miliardářský spoluzakladatel společnosti Ripple, která pravidelně vydává do oběhu kryptoměnu XRP, zaměřil své úsilí na Bitcoin. To se však nelíbí bitcoinové komunitě.

Larsen spolupracuje s Greenpeace na změně Bitcoinu

Spoluzakladatel Ripple, společnosti vydávající kryptoměnu XRP, se spojil s organizacemi Greenpeace a Sierra Club, aby upozornil na spotřebu energie Bitcoinu (BTC). Miliardář financuje kampaň v hodnotě 5 milionů dolarů s názvem „Change the Code not the Climate.“

JIž z názvu kampaňe je zřejmé, že jde o úsilí, jehož hlavní náplní bude změna Bitcoinu tak, aby místo algoritmu proof-of-work (PoW) využíval alternativní proof-of-stake (PoS). Jednalo by se o náhradu procesu těžby BTC tzv. stakingem, který využívají některé altcoiny, jako je Cardano, Cosmos či Tezos a v budoucnu také Ethereum.

Chris Larsen vykresil své úsilí jako snahu s potenciálně pozitivním dopadem na největší kryptoměnu. Stanoveným cílem kampaně je přesvědčit lidi, kteří udržují bitcoinovou síť, aby nahradili její energeticky náročný proces těžby systémem PoS.

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Bitcoineři jsou proti změně

Ryan Selkis, zakladatel krypto výzkumné firmy Messari, označil Larsenovu kampaň za neupřímnou. Podle Selkise jde ve skutečnosti o snahu zviditelnit XRP. Larsen by podle něj mohl být ve vězení za klamání investorů, které on a jeho tým udělali ohledně prodeje XRP.”

..Utrácí peníze za útoky na průmysl, který vytvořil jeho špatně získané mnohamiliardové jmění. Jidáš,” napsal tvrdě na adresu Larsena Ryan Selkis

na Twitteru.

Dalším, z řady těch, kteří úterní návrh odmítli, je dlouholetý odborník na kryptoměny Nic Carter, který uvedl:

Jako provozovatel bitcoinového uzlu a člen Bitcoin High Priesthood, který kontroluje protokol, jsem řádně zvážil požadavek Ripplu a Greenpeace na odstranění PoW z Bitcoinu a tímto… to odmítám”

Prominentní bitcoinová osobnost Jameson Lopp také zpochybnil upřímnost kampaně. Spoluzakladateli Ripple a oboum zapojeným organizacím vzkázal, že pokud chtějí, aby je lidi brali vážně, musí postupovat podle standardního postupu. Tím je zveřejnění návrhu na stránce Github, kterou lidé používají k navrhování a implementaci změn v bitcoinovém kódu.

Každý, kdo věří, že 50 těžařů a burz může vynutit změnu v bitcoinovém kódu, si musí přečíst The Blocksize War od Jonathana Biera,”

..Uzavírá výkonný ředitel Coin Center, Jerry Brito. Tento výrok uvedl s tím, že Larsenova kampaň byla založena na přesvědčování 50 těžařů a vývojářů, aby změnili kód Bitcoinu. Brito zjevně poukazuje na fakt, že podobné snahy v minulosti často končily forkem Bitcoinu, kterým vznikly nové mince, jako je Bitcoin Cash (BCH), jejichž cena i význam časem upadá.

TIP: Proč bitcoin neopustí proof-of-work, jak si přejí klimatické skupiny

 

Data naznačují, že prezidentka ECB v rozporu s realitou viní krypto z obcházení sankcí

Ukrajina a válečné NFT muzeum; Rusko příjme BTC za ropu a plyn; Ostrov Satoshi schválen: Zprávy týdne

Relaxace a její magická moc: Vstupte do světa blahodárného klidu

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *