Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Ukrajina a válečné NFT muzeum; Rusko příjme BTC za ropu a plyn; Ostrov Satoshi schválen: Zprávy týdne

Jako každé pondělí, i dnes vám přinášíme pravidelné Zprávy týdne na hodlerském webu. Cena Bitcoinu od minulého týdne povyskočila směrem nahoru. Bitcoin dnes mení ruce na ceně 47 145 USD, což je o 6 tisíc dolarů více než před týdnem. Dominance BTC opět mírně rostla, a to o 0,3 % na aktuální 42,2 procenta. Nejlépe se v první desítce dařilo Cardanu. ADA dosáhla 35% růstu i díky několika novinkám, včetně zažazení do čela  nového fondu Grayscale.

Ukrajina a válečné NFT muzeum

Dokumentace průběhu války na Ukrajině bude mít nové místo, přímo v kryptosvětě. Ukrajinské ministerstvo pro digitální transformaci oznámilo vytvoření NFT galerie. Pro začátek zde najdete 54 NFT s klíčovými momenty prvních tří dní rusko-ukrajinské války mezi 24. a 26. únorem.

„Zatímco Rusko používá ke zničení Ukrajiny tanky, my se spoléháme na revoluční technologii blockchainu. NFT-Museum je spuštěno. Místo pro uchování vzpomínky na válku. A místo k oslavě ukrajinské identity a svobody.”

Uvedl to ministr pro digitální transformaci Ukrajiny Mikyhailo Fedorov s tím, že válečné NFT muzeum slouží jako „timeline“ celého průběhu války. Veškerý výtěžek v ETH bude použit na podporu ukrajinské armády a civilistů.

Twitterový účet @KyivIndependent k tomu uvádí:

„Ukrajina spouští válečné muzeum NFT. Podle Státní služby pro zvláštní komunikaci a ochranu informací bude muzeum pomáhat dokumentovat ruské válečné zločiny na Ukrajině a získávat peníze na humanitární pomoc. Všechny vystavené NFT tokeny je možné zakoupit.”

Rusko přijme BTC za ropu a plyn

Akceptace kryptoměn si připisuje nelichotivé “vítězsztví”. Jak oznámil předseda ruského energetického výboru Pavel Zavalnyj, Rusko je připraveno přijímat Bitcoin za své přírodní zdroje, jako je ropa a plyn. Kryptoměně by to potenciálně mohlo uškodit, protože řada západních politků tvrdí, že pomáhá Rusku obcházet sankce.

,,Pokud jde o naše spřátelené země, jako jsou Čína nebo Turecko, které na nás netlačí, tak jim na nějakou dobu nabízíme možnost přejít s platbami do jiných národních měn jako jsou rubly nebo juany. Pokud jde o Turecko, ti mohou platit lirou nebo rublem. Mohou tedy existovat různé měny, a to je standardní postup. Pokud by chtěli Bitcoin, budeme obchodovat i s bitcoiny,“ prohlásil Zavalnyj.

Prohlášení předsedy ruského energetického výboru přišlo krátce poté, co ve středu ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že nepřátelské země budou muset platit za tyto suroviny v ruských rublech. Mezi své nepřátele dnes ruský režim řadí USA a členské země NATO a EU, včetně Slovenska a Česka.

Ostrov Satoshi schválen

V jižním Pacifiku patrně vznikne útočiště kryptoprůmyslu na ostrově Satoshi. Vláda Vanuatu oznámila schválení projektu Satoshi Island Community Project. Oznámil to předsesa tamní vlády Bob Loughman.

Oficiální dopis uvádí: „..Vláda Vanuatu vítá projekt ostrova Satoshi a jeho komunitu v naší zemi.“ Členové komunity budou bydlet v ekologicky udržitelných domech v komunitě organizované decentralizovanými autonomními organizacemi (DAO), kde vlastnictví zastupují NFT.

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Měsíc od začátku ruské invaze na Ukrajině – pravděpodobně nic: Kytkův blog

44 % Němců chce investovat do kryptoměn, uvádí zpráva kryptoburzy

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *