Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

44 % Němců chce investovat do kryptoměn, uvádí zpráva kryptoburzy

Podle zprávy vydané společností KuCoin je téměř polovina Němců motivována investovat do Bitcoinu a jiných kryptoměn.

Němci a kryptoměny

44 % Němců je „motivováno investovat do kryptoměn, aby byli součástí budoucnosti financí,“ uvedla kryptoburza ve své zprávě. Dále již více než třetina, „37 % německých krypto investorů obchoduje s kryptoměnami déle než rok.“

Zpráva společnosti KuCoin tak naznačuje, že zatímco více než 2 pětiny obyvatel nejbohatší evropské země investuje nebo plánuje investovat do kryptoměn, je zásadní množství těch, kteří se tak rozhodli za poslední rok.

Data kryptoburzy poukazují na to, že za posledních 12 měsíců začalo s kryptem obchodovat množství Němců převyšující 150 % všech, kteří tak učinili po celou dobu před tím.

Johnny Lyu, generální ředitel společnosti KuCoin, uvedl:

„Kryptoměny jsou mezi zastánci akumulační strategie velmi oblíbené, zejména mezi mladší generací. Na důchod si raději spoří sami a své úspory diverzifikují pomocí kryptoměn.”

Podle Floriana Döhnert-Breyera, generálního ředitele F5 Crypto, je Německo vzorem pro ostatní země v EU. Zdůraznil pak zvýšený zájem žen o kryptoměny s odkazem na obecně nižší aktivitu žen na finančních trzích. Zpráva uvádí, že zatímco 69 % současných kryptoinvestorů jsou muži, ženy tvoří 53 % těch, kteří se o investici do krypta zajímají. To podle Döhnert-Breyera může znamenat, že se ženy více zajímají o budoucnost financí než o staré finance.

TIP: BlockFi recenze: Vydělávejte úroky ze své kryptoměny, zatímco spíte [aktualizace 2022]

Tématem jsou opět regulace

Otázka kryptoregulací je již všudepřítomná a ani KuCoin ji neopomenul připomenout v rámci komunikace své nové zprávy. Johnny Lyu

komentoval, že „navzdory vysoké poptávce po kryptoměnách mezi Němci země zatím nemá konkrétní předpisy, které by jednoznačně regulovaly používání digitálních peněz.“

Zpráva dále uvádí, že navzdory klasifikaci kryptoměn jakožto finanční nástroj měl dosud místní regulátor pouze „určitý úspěch v regulaci kryptoměn.“

„V loňském roce Německo udělalo první oficiální krok k přijetí kryptoinvestic schválením speciálních fondů pro investování do digitálních aktiv. Myslím, že země vytvořila dobrý základ pro vytvoření příznivého klimatu pro uživatele kryptoměn,“ upřesnil Lyu.

Německý finanční regulátor BaFin dosud umožnil několik kryptopřátelských změn v zemi. Odborníci však poukazují, že přesto poměrně pravidelně vydává varování před riziky investic do kryptoměn. V kombinaci s nejistotou ohledně budoucích regulací jsou stále Němci i všichni ostatní obyvatelé členských států EU vystaveni ve vztahu ke kryptoměnám určité nejistotě.

KryptoHodler nedávno informoval o projednávání možnosti závažného omezení obchodování či těžby Bitcoinu v Evropské Unii.

 

Bitcoin se vyškrábal k 950 000 Kč za jednotku, kdy poprvé překonal milion?

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Prezident Zelenskyj podepsal novou regulaci kryptoměn na Ukrajině

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *