Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin se vyškrábal k 950 000 Kč za jednotku, kdy poprvé překonal milion?

Při pohledu na kryptomarket v úterý ráno BTC roste od včerejška o necelá 3 %. Cenovka se opět blíží milionu Kč.

Všechna historická data jsou čistě náhodná a jejich podobnost s budoucností je nepravděpodobná. Kryptoměny představují značné riziko ztráty a proto by je nikdo neměl kupovat ani používat.

Bitcoin se škrábe k 950 000 Kč

Je úterý 22. března a Bitcoin mění majitele při ceně 949 401 Kč za minci. Paniku vystřídal opatrný růst kryptotrhu. Za poslední měsíc market cap kryptoměn dle CMC rostl. Přesně před měsícem dosahovala celková tržní hodnota kryptoměn 37,047 bilionů korun. Celková kapitalizace kryptomarketu, vyjádřená jako součet jednotlivých násobků aktuální ceny a množství jednotek všech zalistovaných kryptoměn, aktuálně dosahuje k 42,735 bil. Kč.

To znamená, že za měsíc kryptotrhy rostly dohromady o více než 5,75 bilionů korun. Rostl také Bitcoin (BTC) a to konkrétně o 123 tisíc korun za poslední měsíc. V porovnání s cenou před třemi měsíci naopak padal, a to o 136 432 korun.

Milion za minci

V České republice můžeme sledovat důležitou psychologickou hranici, kterou představuje dosažení ceny 1 milion Kč za 1 BTC. K milionu jsme se naposledy dostali 3. 3. 2022, nicméně došlo k odmítnutí a cena se opět propadla dolů.

Při pohledu do historie vidíme, že udržet se nad milionem korun po dobu alespoň 24 hodin se hlavní kryptoměně naposledy dařilo v prvních 5 dnech nového roku, než přišla novoroční vlna propadů.

Poprvé v historii jsme mohli BTC vidět nad milionem Kč 9. 2. 2021. Taková hodnota přitom není jen čistě psychologická, ale má také zajímavé konsekvence pro počítání s jednotkami. Jeden satoshi se totiž v danou chvíli obchoduje za 1 haléř.

Ještě lepší jednotkou se pak stává jeden mikro-bitcoin μBTC (100 satoshi). Ten při cenovce 1 mil. Kč za BTC stojí přesně jednu korunu. Někteří lidé doufají, že jednou budou stejně snadno přepočítávat dolary, pokud by cena krále kryptotrhu dokázala vyšplhat na milion dolarů.

Podobné výpočty by zřejmě byly z říše sci-fi v roce 2011, když Bitcoin poprvé dosáhl parity s americkým dolarem. Aby se cena největší kryptoměny dostala nasoučasné hodnoty, musela se za těch cca 11 let zhodnotit více než 42tisícinásobkem. Mezitím zde navíc vyrostl celý trh dalších kryptoměn (altcoinů), který dohromady (bez Bitcoinu) dosahuje bezmála 1,5násobku samotného BTC.

 

Prezident Zelenskyj podepsal novou regulaci kryptoměn na Ukrajině

8 členů Kongresu USA žádá SEC o konec šikanování kryptoprůmyslu

Fed a kryptoregulace; Virginské banky nabídnou krypto; EU hlídá kryptoburzy kvůli sankcím: Zprávy týdne

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *