Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptoměny mají být povoleny, ale historie naznačuje, že vládní zákaz je možný, říká bývalý kongresman

Bývalý texaský kongresman Ron Paul říká, že obavy z tvrdého zásahu vlád proti kryptoměnám odpovídají dějinám.

Veršovaná historie

Jestli se mnohé věci z historie mohou v budoucnu stát znovu v podobné verzi, kryptoměnám může hrozit zákaz či nějaká radikální regulace. Krypto tak potenciálně stále není za vodou, což ostatně odpovídá také stavu, kdy se neustále hovoří o potřebě legislativního rámce pro kryptoprůmysl a kdy mnoho kritiků požaduje drtivé “řešení” otázky krypta.

Paul říká, že by se mohl opakovat rok 1934. Tehdy se stalo, že zákon týkající se zlatých rezerv zakázal Američanům držet a obchodovat s drahým kovem. Kdyby se tato nehezká historie zopakovala, tentokrát by se podle bývalého kongresmana podobný zákon zaměřoval na kryptoměny.

„Hodně mě ovlivnila historie a historie zlata a můj zájem studovat peníze a některé principy, které rakouská ekonomie učí o tom, jaká by měla být povaha peněz, ale to mě neodvádí od toho, abych argumentoval pro ty, kdo o kryptoměnách ví, rozumí tomu lépe než já, že by to mělo být samozřejmě povoleno.“

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Regulace chtěné i odmítané

Ron Paul je překvapen dychtivostí mnohých hráčů v kryptoprůmyslu po regulacích. Říká, že je to téměř opačná mentalita, než jakou mívali zlatí nadšenci před desítkami let.

„Asi před pěti lety nebo tak nějak jsem byl na konferenci… Někdo se velmi zajímal o regulaci. A pomyslel jsem si ‘Wow, jsem s partou hardcore libertariánů a tady budeme mít novou měnu. Bude anonymní a zároveň transparentní. To je úžasné..'”

Bitcoinoví nadšenci si podle Paula již tehdy kladli otázky, jak se dostat ke správným lidem ve správném výboru

a jak sepsat předpisy, které zajistí důvěryhodnost krypta.

„Lidé, kteří vlastnili zlato a byli poučeni o přežití a mají zlaté mince,..” pokračoval Paul, „nehledají způsob, jakým by vláda věděla, kde všechno vaše zlato je, pro případ, že byste si je chtěli vzít znovu. To je skoro jako zeptat se ‘Kolik máte zbraní?’ a ‘Řekněte nám, v jakém bezpečí jsou.’“

TIP: PoW kryptoměny se v EU nezakazují! Bitcoin přežil v rámci členských států (ZATÍM?)

Závěr

V posledních dvou až třech letech se staly některé věci, o kterých mnozí věřili, že se již ve 21. století stát nemůžou. Podobně mnozí kryptonadšenci a bitcoineři věří, že Bitcoin nelze zakázat. Bývalý texaský kongresman Ron Paul otevírá debatu směrem, který se tak mnohým líbit nebude.

Bylo by jistě náročné případný zákaz vlastnictví Bitcoinu prosazovat v praxi. To však bohužel  nic nemění na tom, že to teoreticky možné je a že by to všem uživatelům a hodlerům potenciálně způsobilo nemalé problémy. Pravděpodobný osud takové regulace by však nejspíš skončil jako další připomínka nerozumného politického rozhodnutí, nad kterým lidé ještě dlouho po jeho konci kroutí hlavou a diví se, jak se tohle mohlo stát.

 

Prezident Zelenskyj podepsal novou regulaci kryptoměn na Ukrajině

Bitcoin se vyškrábal k 950 000 Kč za jednotku, kdy poprvé překonal milion?

Prezident Zelenskyj podepsal novou regulaci kryptoměn na Ukrajině

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *