Centrální banka vyvrací zvěsti, že Honduras přijímá Bitcoin jako zákonné platidlo

Honduras, země sousedící se Salvadorem, měl podle rozšířených zvěstí uzákonnit Bitcoin jako zákonné platidlo..

Centrální banka popírá, že Honduras přijímá Bitcoin

Centrální banka Hondurasu (BCH) popřela spekulace na sociálních sítích o možném bezprostředně blízkém oznámení, že se má Bitcoin (BTC) stát zákonným platidlem v latinskoamerické zemi s cca 10 mil. obyvateli.

„Bitcoin v naší zemi v současnosti není regulován,“ uvedla CB ve středu s tím, že je jediným emitentem zákonného platidla v Hondurasu. ..A tím podle banky zůstává pouze lempira.

Dnešní oznámení přichází po zvěstech na Twitteru i jinde, že se honduraská prezidentka Xiomara Castro chystá oznámit plán ustanovení Bitcoinu zákonným platidlem. Připomeňme, že podobným způsobem povýšil Bitcoin na státní měnu sousední Salvador loni v létě.

TIP: Co nám říkají čísla o salvadorském bitcoinovém experimentu

Podle citovaného prohlášení měla údajně říct: „Nesmíme dovolit, aby byl Salvador jedinou zemí, která unikne dolarové hegemonii. Honduras má právo posunout se směrem k zemím prvního světa.“

Tento výrok byl rychle rozšířen na sítích, ale nikdy nebyl ověřený a jeho věrohodnost tak pokulhává. BCH, která to striktně odmítla, naopak zopakovala, že pokračuje ve „studii a koncepční, technické a právní analýze,“ aby určila proveditelnost vydávání vlastní digitální měny centrální banky (CBDC), která by byla v zemi uznávána jako zákonné platidlo.

Advertisement

Spekulace o tom, že Honduras uzákonní Bitcoin coby zákonně platidlo, podpořil i známý bitcoiner Max Keiser či Lark Davis.

 

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Kryptoměny mají být povoleny, ale historie naznačuje, že vládní zákaz je možný, říká bývalý kongresman

Bitcoin se vyškrábal k 950 000 Kč za jednotku, kdy poprvé překonal milion?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.