Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Trezor odstraňuje kontroverzní protokol pro ověřování adresy

Český výrobce hardwarové peněženky Trezor sklidil vlnu kritiky a odporu vůči protokolu, kterým uživatelé ověřují své adresy – Address Ownership Proof Protocol (AOPP).

Od roku 2019 požadují švýcarští finanční zprostředkovatelé kryptoměn doklad o vlastnictví adresy soukromé peněženky zákazníků pro vklady a výběry. Hardwarová peněženka Trezor údajně proto v roce 2022 zavedla podepisování AOPP.

Protokol byl součástí poslední lednové aktualizace minulý týden, což uživatelům umožnilo generovat podpisy, které odpovídají standardu AOPP. V pátek však „po pečlivém zvážení nedávné zpětné vazby” uživatelů došlo k rozhodnutí, že Trezor tuto funkci stáhne při první příští aktualizaci Trezor Suite.

Jednou z hlavních námitek bylo, že implementace AOPP může vytvořit nežádoucí precedens pro zvýšený vládní vliv a dohled nad Bitcoinem a ostatními kryptoměnami.

Společnost SatoshiLabs k tomu uvedla, že podcenili, jak bude tato funkce přijata, nečekali, že bude kontroverzní,

a vítají „veřejnou kontrolu.“

„Naším jediným cílem bylo usnadnit uživatelům v zemích s přísnou regulací výběr [kryptoměny] do vlastní úschovy, ale uznáváme, že by nakonec mohlo být způsobeno více škody než užitku, pokud by to bylo považováno za proaktivní dodržování předpisů, s nimiž nesouhlasíme…

V současné době pracujeme na mnohem zajímavějších funkcích, které přeruší regulační přesah u zdroje, abychom podkopali dohled způsobem, který by učinil burzy shromažďující důkaz adresy nepotřebnými.

Poté, co Trezor zmíněnou funkci zrušil, se přidaly také další hardwarové peněženky jako Sparrow Wallet, Samourai Wallet a BlueWallet.

 

Bitcoin měnou Arizony; Bidenovy anti-krypto regulace; SEC zamítá Fidelity ETF: Zprávy týdne

Jak přidat do Metamasku Polygon, BSC, Fantom a další + airdrop šance

Tone Vays říká, že bitcoinový býčí trh neskončil a stále míří na 100 000 dolarů

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *