Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

XRP právník John Deaton uvádí, že kryptoburza Coinbase má vysokou 40% šanci na zamítnutí žaloby SEC

Právník podporující XRP a společnost Ripple John Deaton uvádí, že kryptoměnová burza Coinbase má velmi slušnou šanci na zamítnutí žaloby, kterou proti ní vznesla SEC za údajnou nabídku cenných papírů.

Ve svém projevu na konferenci iConnections Global Alts Deaton uvedl, že Coinbase má velkou šanci vyblokovat žalobu SEC ještě dříve, než se vůbec dostane před soud.

Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) podala v červnu 2023 žalobu a obvinila Coinbase, že „funguje jako neregistrovaná burza cenných papírů, makléř a clearingová agentura.“ Ještě v tomtéž měsíci podala Coinbase návrh na zamítnutí žaloby.

Právě teď mají návrh na odvolání a normálně bych vám jako právník v této fázi řekl, že máte v nejlepším případě 5% šanci uspět s návrhem na odvolání. Šance Coinbase jsem vyčíslil blízko 40% rozsahu, což je hodně pro návrh na zamítnutí.

Deaton dále předpovídá, že Coinbase nakonec tak či tak vyjde z kauzy vítězně, i když se soud rozhodne posunout žalobu dále, tedy k plnému soudnímu řízení.

Právník uvádí, že otázkou je spíše to, který soud rozhodne o nevině Coinbase.

Otázkou je, zda vyhrají na úrovni okresního soudu, nebo vyhrají u druhého obvodu? Všichni souhlasí, že pokud se to dostane k Nejvyššímu soudu, současnému složení Nejvyššího soudu, budou vznášet zásadní otázky.

Jde o to… Jeden ze čtyř dospělých [v USA] vlastní krypto. Lidé ve Spojených státech chtějí přístup k této třídě aktiv. A tak to, co právě vidíme, je kontrolní faktor.

Podobný názor sdílel i manažer hedgeových fondů Anthony Scaramucci, který uvedl:

Případ Coinbase bude velmi velký, instrumentální případ. Předpokládám, že ten případ vyhrajeme. A mimochodem, můžeme to teď prohrát, ale [výkonný ředitel Coinbase] Brian Armstrong to u Nejvyššího soudu vyhraje.

Další:

PlanB předpovídá nové cenové maximum Bitcoinu již na podzim a říká, že BTC nepůjde pod 31 000 USD

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *