27 % lidí v USA by podpořilo Bitcoin jako zákonné platidlo: Průzkum YouGov

V USA se více než čtvrtina lidí přiklání k tomu, že by chtěli Bitcoin jako zákonné platidlo. Vyplývá to z průzkumu YouGov.

27 % Američanů podpoří BTC

Nový průzkum ukázal, že 27 % obyvatel USA podporuje vládu uznávající kryptoměnu Bitcoin (BTC) jako zákonné platidlo. Podle závěrů z průzkumu, který provedla výzkumná a analytická firma YouGov 11 % respondentů „silně podporuje“ myšlenku, že by bitcoiny měly být ve Spojených státech použity jako zákonné platidlo. Dalších 16 % respondentů by totéž podpořilo „do určité míry.”

  • Data vycházejí ze vzorku 4 912 obyvatel USA.
  • Návrh podporuje větší počet demokratických respondentů (29 %) než republikánů (26 %).
  • Mezi mladými generacemi je větší podpora BTC (44 % lidí ve věku 25 až 34 let).
  • Z lidí ve věku 57 až 75 let se však proti této myšlence ostře postavilo 43 % respondentů, přičemž pouze 11 % návrh podpořilo.

Zjištění dále ukazují, že příjem má významný vliv na přístup jednotlivce ke kryptoměně. Respondenti, kteří vydělají více než 80 000 USD ročně, mají dvakrát větší pravděpodobnost podpory Bitcoinu jako zákonného platidla (21 %) než ti, kteří vydělávají méně než 40 000 USD ročně (11 %).

Salvador

Průzkum se odehrál na pozadí

Advertisement
bitcoinového zákona Salvadoru, který vstoupil v platnost v úterý.

Pokud se k Salvadoru začnou přidávat další a tento, přiznejme si to – pokus – bude úspěšný, můžeme se v budoucnosti skutečně dočkat toho, že se narativ Bitcoinu jako digitální hotovosti potažmo měny přece jen uchytí. Po fázi horentního investování a chápání Bitcoinu jako digitálního zlata, rizikové investice či zajištění proti inflaci, bychom se podle mého názoru skutečně mohli dočkat fáze, kdy se BTC projeví jako skutečné peníze.

Může výrok “1 BTC je stále 1 BTC” platit na berňák? Od dneška je Bitcoin měnou Salvadoru! Co dál? [Názor]

Cena Bitcoinu se během pár minut propadá pod 43 tisíc dolarů! 10tisícový propad v rámci jednoho dne?!?

5 důvodů, proč Solana (SOL) raketově roste: Lark Davis

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.