Cena Bitcoinu se během pár minut propadá pod 43 tisíc dolarů! 10tisícový propad v rámci jednoho dne?!?

Ztráta kolem 10 tisíc dolarů během jediného obchodního dne na Bitcoinu zanechává obchodníky v němém úžasu. Doslova během pár minut si Bitcoin vytvořil minimum pod hodnotou 43 000 USD.

Jeden z nejprchavějších dní na kryptotrhu

Vydali jsme se na Coinbase, abychom zde sledovali šílenou volatilitu, která po klidném a mírném vystoupání nad 50 tisíc dolarů posledních dní zaplavila krypto trhy. Zatímco některé altcoiny včetně Etherea či Cardana zaznamenaly několikaprocentní ztráty již dříve dnešního dne, později se přidal Bitcoin a to, co přišlo, opět zaskočilo většinu býků a pravděpodobně i medvědů na tomto trhu. Bitcoin se doslova zřítil a z původních hodnot, kdy maximum dnešního dne činilo 52 660 dolarů, se propadl až na současné low na ceně 42 759 USD. To je bez přehánění propad o cca 10 tisíc dolarů jen během jediného dne.

V den, kdy se z Bitcoinu stala státní měna Salvadoru, tak došlo k razantnímu propadu, který může přijetí kryptoměny pro občany této země učinit méně komfortní a zvýšit jejich případné obavy. Máme tu jeden z nejvíce volatilních dní v roce a také jeden z největších propadů v dolarové hodnotě. V procentech se jedná o necelých 20 %, což není pro krále kryptotrhu nic nevídaného, ani rekordního, ale přesto je to i na poměry kryptoměny jeden z nejprchavějších dní na trhu.

Aktuálně pak BTC mění majitele na cenovce 46 700 USD, přičemž se neustále mění s tím, jak se býci perou s medvědy v záchvatech prudké volatility.

Hodinový graf BTC (Coinbase)

Analytici mají o čem přemýšlet

  • K propadu došlo jen krátce poté, co se někteří analytici společně dohodli, že BTC/USD musí držet cca 50 000 $, aby byla zachována býčí dynamika.
    Advertisement
  • Michaël van de Poppe zdůraznil 49 500 $ jako bod, ze kterého není návratu, pokud by se nepodařilo jej udržet jako podporu.
  • Analytik Pentoshi jen před pár dny uvedl: „49 893 USD […] právě teď funguje jako podpora. BTC podle mého názoru chytá prodejce do pasti a chystá se dát zelenou svíčku tam, kde slunce nesvítí pro medvědy. 5000dolarová svíčka za den vypadá jako něco, co se vyrábí.”
  • Obchodník a analytik Scott Melker, známý jako Vlk všech ulic, obviňoval velkoobjemové obchodníky: „Nechte velryby vysypat bitcoiny v den, kdy to Salvador udělá zákonným platidlem,“ uvedl.

Může výrok “1 BTC je stále 1 BTC” platit na berňák? Od dneška je Bitcoin měnou Salvadoru! Co dál? [Názor]

Proč je Roman Týc ze Ztohoven zklamán vývojem Bitcoinu a hovoří o „pošahané frázi HODL?”

SEC vydává nové upozornění na kryptoměnové investiční podvody

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.