Sobota, 23 záříVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

350 scamů denně v 2022; Mazars končí s audity kryptoburz; 115 let vězení pro SBF: Zprávy týdne

Pravidelné pondělní Zprávy týdne na českém hodlerském webu jsou zde. Aktuálně se Bitcoin na kryptoburzách obchoduje za 16 753 USD. Od minulého týdne se jeho cena nezměnila ani o 300 dolarů a situace tak připomíná ticho před bouří. Nicméně oslabují altcoiny, konkrétně o více než 10 procent v top10 spadlo Cardano, Dogecoin, Polygon a BNB v tomto pořadí. Dominance BTC od minulého dílu stoupla o 1,1 % a aktuálně tak činí 39, 8 %.

 

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

350 scamů denně v roce 2022

Podle společnosti Solidus pro monitorování rizik na blockchainu bylo od začátku ledna do 1. prosince spuštěno téměř 118 000 podvodných tokenů. Jde o tokeny ležící na různých blockchainech včetně BNB a ETH.

Zpráva tvrdí, že BSC Chain je na tom nejhůř, přičemž 12 % všech tokenů BEP-20 je podvodných. Na Ethereu je pak údajně 8 % podvodných tokenů ERC-20.

  • Nejoblíbenějším typem podvodného tokenu byl honeypot, což je chytrá smlouva o tokenu, která kupujícím neumožňuje prodej.
  • Rug pull je typ podvodu, kdy jednotlivec nebo tým vytvoří token, napumpuje jeho cenu, odčerpá veškerou hodnotu z projektu a token padá na nulu.

Oproti minulému roku bylo v roce 2022 do 1. prosince o 41 % více podvodných tokenů. Podle dat společnosti Solidus znikaly tempem 350 scamů denně.

Armanino a Mazars končí s audity kryptosektoru

Kryptoburzy mají problém sehnat si renomovanou účetní společnost za účelem provedení auditu svých rezerv. Auditoři se pravděpodobně obávají ztráty renomé

Armanino a Mazars – hned dvě známé společnosti ze světa poradenství, auditů a účetnictví se rozhodly ukončit svou spolupráci se svými klienty zaměřujícími se na kryptoměny.

Společnost Mazars přitom ještě nedávno spolupracovala s celou řadou kryptoburz, včetně Binance a Kucoin. Problémem však byl, že se audit zpravidla netýkal celého účetnictví včetně závazků, ale pouze rezerv na kryptopeněženkách.

Problémy s aditem potvrdila největší světová kryptoburza Binance, která žádala o spolupráci auditorské společnosti z tzv. Velké čtyřky. Ty však nabídku na provedení auditu rezerv odmítly.

 

Binance prochází “stres testem” s čistými výběry přes 3,6 miliard dolarů

 

Až 115 let vězení pro SBF

Zakladatel a bývalý ředitel kryptoměnové burzy FTX Samuel Bankman-Fried byl vzat do vazby Královským policejním sborem Baham a pravděpodobně tam zůstane až do února poté, co byla jeho žádost o propuštění na kauci zamítnuta bahamským soudem.

Pokud bude Bankman-Fried uznán vinným v USA, kam má být později vydán, hrozí mu až 115 let vězení. Mezi 8 bodů obžaloby patří obvinění z podvodu klientů, praní špinavých peněz a porušení zákonů o financování volebních kampaní.

SBF však nejednal sám a uvidíme, zda dojde k obvinění i dalších z jeho blízkého okolí a vedení FTX a Alamedy. Mezitím byla v Kalifornii podána hromadná žaloba proti Silvergate Bank za její údajnou roli při umísťování uživatelských vkladů FTX na bankovní účty Alameda Research.

 

Kanada zakazuje pákový trading s kryptoměnami po zhroucení FTX

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *