Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Akcie kryptoburzy Coinbase (COIN) spadly na nové historické minimum

V důsledku propadů spojených s krachem FTX se akcie Coinbase obchodují na novém historickém low.

COIN v brutálním výprodeji

Aktuální propad Bitcoinu je slabý odvar ve srovnání s tím, o kolik již spadla cena akcií kryptoburzy Coinbase od svého zalistování na Nasdaq.

Coinbase již čelila výprodejům v důsledku medvědího trhu s kryptoměnami. Nyní čelí ještě větší nejistotě kvůli kolapsu společnosti FTX, která bývala objemově druhou největší kryptoburzou v USA. Jen za poslední měsíc jsou akcie COIN v mínusu asi o 35 %.

Vlk z Wall Street Jordan Belfort: Sam Bankman-Fried používal FTX jako „osobní prasátko“

V pondělí si Coinbase sáhla až pod 41 dolarů za akcii, čímž celkový propad z historického maxima 429 USD přesáhl brutálních 90%. Ani současná cena 45,46 USD nenabídla investorům velkou úlevu a představuje propad o více než 89 % oproti historickému maximu z prvního dne obchodování 14. 4. 2021.

Generální ředitel kryptoburzy Coinbase Brian Armstrong se snažil uklidnit investory i zákazníky. FTX se dle jeho slov Coinbase nedotýká:

..Takže pro Coinbase to není problém a důvodem je to, že držíme finanční prostředky zákazníků kryté jednorázově. A nemusíte nás brát za slovo. Jsme veřejná obchodní společnost, a proto zveřejňujeme auditované účetní závěrky účetní firmy Velké čtyřky. A když jsme se dostali na veřejnost ve Spojených státech, podali jsme a zaregistrovali S-1 u SEC a vysvětlili jsme jim, jak přesně naše podnikání funguje. Ukázali jsme jim naše auditované finanční údaje a oni nás schválili jako společnost, abychom vstoupili na burzu.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *