Úterý, 23 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Binance bere 250 000 $ ročně od Blockstack: „Není to poplatek za zalistování”

Poněkud kontroverzní čtvrtmilionovou (v USD) platbu přijímá ročně Binance od Blockstack. Burza tvrdí, že to není poplatek za zalistování.

Poplatek za Blockstack „(ne)zalistování”

Přihláška společnosti Blockstack u americké komise SEC ukazuje, že společnost zaplatila burze Binance 250 000 dolarů, aby Blockstack (STX) zůstral zalistován na jeden rok. Zaplaceno bylo 833 333 STX, což při hodnotě žetonu 0,30 $ odpovídá 250 000 $.

Tím to nekončí. Z dokumentu plyne, že Binance očekává ještě mnohem víc:

„[Blockstack] zaplatí tři další přírůstkové platby po 833 333 kusech, za první, druhé a třetí výročí data účinnosti smlouvy o poskytování služeb za předpokladu, že jsou Stacks tokeny před každým takovým datem nadále zalistovány Binance. Kromě toho společnost zaplatí za marketingové služby společnosti Binance 100 000 USD.“

Binance tvrdí, že platba není za zalistování

Platba za kryptoměnu Blockstack, aktuálně 2026. v pořadí z celkem 3047 kryptoměn, které jsou zalistované na CMC, není podle Binance účtován za zalistování. Plyne to z již předchozího oznámení, které vyšlo před podáním u komise SEC. Nicméně je zde očividný rozpor.

Binance říká, že se jedná o „marketimgový poplatek,” který byl nápadem společnosti Blockstack:

„Dlouhodobý platební poplatek je pobídkou navrženou společností Blockstack pro společnost Binance, aby udržovala token na burze. Toto je nový platební poplatek navržený společností Blockstack.“

Binance komentář od výkonného ředitele Blockstack PBC Muneeb Aliho, který říká, že poplatek je „za technickou integraci.“ Zjevně tu něco nehraje, nicméně Ali vše bere na sebe a říká, že jim to sám navrhl. Celou věc uzavřel tímto zmateným komentářem:

„…Účelem této dlouhodobé platby je dávat si pozor na ekosystém Blockstack stimulací Binance, aby zalistovala Stacks po mnoho let a dobře se sladila s naším dlouhodobým zaměřením. Marketingový poplatek je společná marketingová kampaň, kterou plánujeme spustit později, opět to není poplatek za zápis, ale marketingová kampaň, kterou plánujeme zahájit v blízké budoucnosti.“

Pokud tomu rozumím správně, z prohlášení plyne, že poplatek by měl být spíše za to, že zde Binance tuto kryptoměnu nějak udrží (pomocí marketingu), než za samotné zalistování. Binance dříve oznámila, že všechny poplatky za zalistovány budou věnovány na charitu.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Kryptomarket | NEO, TRON a další čínské kryptoměny zaznamenávají vysoké zisky

Zdroje:
https://www.sec.gov/
https://cointelegraph.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *