Hromadný hack krypto youtuberů; Likvidace 1,5 mld $; Report Fedu: Zprávy týdne

graf, pád, krize, krach, kryptoměny ve výprodeji

Hezké pondělí, hodleři! Opět jsou tu Zprávy týdne na českém hodlerském webu. Minulý týden byl pro všechny náročný a propadem Bitcoinu pod 40 tisíc se kryptomarket dostal do volného pádu, který zdánlivě nemá konce. Držte se, protože my nejsme tradeři, jsme kryptohodleři a pokud na tomto trhu existuje klíč k úspěchu, je to dlouhodobá strategie, vytrvalost a trpělivost. A nyní už pojďme na zprávy.

Hromadný hack krypto youtuberů

V neděli hackeři hromadně zaútočili na řadu největších zámořských krypto youtuberských účtů. Z napadených kanálů synchronizovaně zveřejnili neautorizovaná videa, která nabádala diváky, aby poslali peníze do hackerovy peněženky.

Jednalo se o známý podvod s útokem na lidskou hamižnost, který slibuje zdvojnásobení vašich kryptoměn výměnou za jejich zaslání do cizí peněženky. Nikdo vám nikdy nezdvojnásobí vaše peníze zdarma! Stejný podvod se šíří také na Facebooku a podvodníci spamují také facebookovou stránku KryptoHodler.

Mezi hacknuté youtubery patřili mimo jiné: BitBoy Crypto, Altcoin Buzz, Box Mining, Floyd Mayweather, Ivan on Tech, The Moon, ale i Andreas Antonopoulos či CoinMarketCap.. Celkem šlo o desítky účtů a všechny byly napadeny ve stejnou chvíli. 

Ivan on Tech ve svém videu v reakci na hack uvedl, že již pracují na odhalení pachatele a údajně už tuší, o koho se jedná. Dále naznačil, že by se mohlo jednat o někoho ze zaměstnanců YouTube, protože útočníci dokázali ovládnout tolik kanálů najednou a řada z nich určitě nebere bezpečnost na lehkou váhu.

Příspěvek na Redditu od uživatele 9Oh8m8 naopak naznačil, že to vypadá, jako by hackeři byli schopni získat přístup k účtům pomocí podvodu s výměnou SIM karty, což by jim umožnilo obejít dvoufaktorové ověření (2FA). Dodal:

„Všichni zveřejňují příspěvky s názvem jako JEDEN SVĚT KRYPTOMĚNY. Mají ve videu adresu a popis, abyste poslali vaše USDT/USDC/BNB/ETH, abyste obdrželi novou kryptoměnu s názvem OWCY.“

Likvidace 1,5 mld $

Poslední tři dny minulého týdne byly náročné pro všechny kryptonadšence, investory a hodlery. Ať už propad pod 40 tisíc dolarů způsobil akciový trh a Fed, Ruský FUD nebo cokoli, výsledkem je volný pád. V době přípravy článku Bitcoin pokračuje v propadu a cena se začíná blížit 30 tisícům dolarů, což je oblast, kde očekáváme silný support.

Závěr týdne přinesl nejhorší týdenní výkon BTC za osm měsíců (cca -19 %). Na pákových pozicích bylo zlikvidováno přes 1,5 miliardy dolarů. Znovu se ukazuje, že trading není pro většinu účastníků cestou k úspěchu na tomto trhu, zejména pokud si pohrávají s pákou. Na likvidace si však musí dát pozor také investoři, kteří dávají BTC a jiné krypto do zástavy a půjčují si proti němu.

„Jedním z býčích hnacích sil pro kryptoměny za poslední dva roky byl celosvětový přebytek fiskálních a měnových stimulů souvisejících s pandemií, a mnohé z toho se chýlí ke konci,” uvedl David Duong, vedoucí institucionálního výzkumu burzy Coinbase.

Prezident Nayib Bukele v pátek tweetoval, že Salvador využil poklesu ceny k nákupu 410 BTC za zhruba 15 milionů dolarů a dodal, že „někteří kluci prodávají opravdu levně.“

Advertisement

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Report Fedu k CBDC

Americká centrální banka (Fed) zveřejnila dlouho očekávaný report k digitální verzi amerického dolaru (CBDC). Centrální banka potvrdila, že vážně uvažuje nad možností vydávat digitální verzi amerického dolaru.

Zavedení CBDC v USA by podle Fedu mohlo zmírnit „rizika šíření soukromých digitálních peněz“

FED dále uvedl, že pravděpodobně nebude vydávat digitální peněženky nebo účty pro digitální měnu centrální banky, ale nejspíš by tuto roli přenechal soukromému sektoru. Banka si podle vyjádření uvědomuje obavy o soukromí spojené s CBDC. Nicméně říká, že virtuální dolar by měl umožňovat snadné ověření totožnosti.

Po vydání zprávy má veřejnost čas 120 dní (do 20. května) na komentáře.

,,CBDC by mohlo zásadně změnit strukturu finančního systému USA, změnit úkoly a odpovědnosti soukromého sektoru a centrální banky. Někteří navrhli, že pokud by tyto nové CBDC byly atraktivnější než stávající formy amerického dolaru, globální používání dolaru by se mohlo snížit a americký CBDC by mohl pomoci zachovat mezinárodní úlohu dolaru,“ uvádí zpráva.

 

Rusko navrhuje zákaz používání a těžby kryptoměn! Pád: dnes, vzor: Čína

300 amerických bank nabídne obchodování s Bitcoinem v prvním pololetí 2022

Páteční výprodej srazil Bitcoin (BTC) na 6měsíční minima

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.