Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Páteční výprodej srazil Bitcoin (BTC) na 6měsíční minima

Bitcoin se dnes ráno “probudil” do červených čísel a po cca 8% propadu se jeho cena aktuálně pohybuje na úrovni 38 770 USD. Páteční výprodej sestřelil také altcoiny.

Páteční propad Bitcoinu

Bitcoin pokračuje ve svém downtrendu, který zahájil 10. listopadu 2021 ihned po dosažení svého ATH na ceně okolo 69 tisíc dolarů. Z tohoto maxima již odepsal více než 30 tisíc dolarů, čímž dělá vrásky na čele nejednomu investorovi.

Páteční výprodej srazil cenu na hodnoty, který jsme na cenovce digitální hotovosti neviděli zhruba od půlky léta minulého roku, tedy téměř 6 měsíců. Padají také altcoiny, které tradičně korelují s cenou hlavní kryptoměny.

Rozhodli jsme se dnešní pohled na trh zvěčnit a bez dalšího komentáře připojujeme příslušný záznam, i pro budoucí zpětné hodnocení situace, k tomuto článku níže. Jako zdroje nám posloužily weby Coinmarketcap.com, Coin360.com a Tradingview.com.

Co způsobilo další červenou svíčku?

Kryptomarket je nebezpečné místo. Pohrává si s myslí obchodníků jako rozbouřený oceán s malou loďkou a mnozí končí ve vlnách. Příběhů o likvidacích a ztrátách drobných traderů je nepřeberné množství. Všichni se snaží přechytračit trh a většina ztroskotá. Dlouhodobí investoři mají přece jen určitou výhodu a nemusí je tak moc zajímat, co se děje na trhu v krátkodobém měřítku.

TIP: BlockFi recenze (úroky až 9,5 % ročně!)

Ani hodleři však nejsou stroje a pokud dochází k propadům pod supportní úrovně, které trh s Bitcoinem nějakou dobu držely nad vodou, všichni se ptají, co to způsobilo. InvesetAnswers

na Twitteru spekuloval, že to může souviset s expirujícími opcemi a naznačil, že medvědi „potřebují Bitcoin pod 41 000 dolarů, aby vydělali 132 milionů dolarů.“

Dalším z možných vysvětlení propadu by mohl být Wall Street, který podle některých komentátorů Bitcoin začal obchodovat jako akcie technologických společností. Z kapitalizace kryptotrhu se v mžiku vytratilo asi 220 miliard dolarů zhruba ve stejnou dobu, kdy index Dow Jones zaznamenává určitý propad (necelé procento za 24 hodin; -4,4 % za týden). Jak víme z historie posledních let, když na akciích dochází k panice, výprodej se rychle přesouvá i na Bitcoin.

Dalším velmi negativním kouskem skládačky je pak také ruský navrhovaný zákaz kryptoměn, kterému se dnes ještě budeme věnovat v samostatném článku.

Zůstaňte silní a držte se nadále své vlasní dlouhodobé strategie bez ohledu na krátkodobé výkyvy ceny.

 

300 amerických bank nabídne obchodování s Bitcoinem v prvním pololetí 2022

Crypto.com potvrzuje hack! Bylo kompromitováno 400 účtů

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *