Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Investiční rameno giganta Samsung v pátek spouští Bitcoin Futures ETF

Hongkongští investoři nyní mohou získat expozici vůči Bitcoinu prostřednictvím nové nabídky ETF společnosti Samsung. Samsung Bitcoin Futures ETF bude spuštěn 13. ledna.

Samsung vydává ETF navázané na BTC

Byť se drtivá většina médií a uživatelů zabývá probíhajícím krypto bear marketem nebo tím, jak přežít rok 2023, investiční skupina společnosti Samsung reaguje na „rostoucí zájem o kryptoměny” spuštěním burzovně obchodovaného fondu Samsung Bitcoin Futures Active ETF.

Nový produkt zaměřený na Bitcoin vytvořila společnost Samsung Asset Management Hong Kong (SAMHK). Jedná se o dceřinou společnost investiční pobočky Samsungu – Samsung Asset Management.

ETF bude investovat do produktů kótovaných na Chicago Mercantile Exchange (CME). Konkrétně zejména do CME Bitcoin Futures a z menší části do CME Micro-Bitcoin Futures.

 

FTX získala zpět „likvidní“ aktiva v hodnotě 5 miliard dolarů, říkají právníci

 

Proč Hongkong?

Šéf hongkongské Komise pro cenné papíry a futures v říjnu oznámil, že Hongkong hodlá odlišit svůj přístup k regulaci kryptoměn od jejich čínského zákazu eskalovaného v roce 2021.

Hongkong je tak dnes údajně jediným místem v Asii, kde je legální obchodovat futures ETF na Bitcoin. Krok dcery giganta, jehož jméno zřejmě znáte v souvislosti s mobily a elektronikou, přichází uprostřed nárůstu zájmu o krypto ze strany vlády i institucionálních investorů v regionu.

Park Seong-jin, ředitel Samsung Asset Management Hong Kong, uvedl:

Hongkong je jediným trhem v Asii, kde jsou bitcoinové futures ETF kotovány a obchodovány na institucionálním trhu. Bude to nová možnost pro investory, kteří se zajímají o bitcoiny jakožto konkurenční produkt, který odráží jejich zkušenosti s řízením rizik.

Tamní finanční tajemník Paul Chan Mo-po začátkem tohoto týdne uvedl, že hongkongská vláda během posledních dvou měsíců obdržela celou řadu žádostí o zřízení globální centrály v Hongkongu od firem souvisejících s kryptoměnami.

Mnoho průmyslových firem také vyjádřilo ochotu rozšířit operace v Hongkongu nebo vstoupit na místní burzy. Firmy tak zřejmě reagují na novou legislativu platnou od prosince 2022. Ta má například kryptoměnovým burzám poskytnout stejný stupeň uznání trhu, jakému se těší tradiční finanční instituce.

Samsung se nyní se svým ETF připojil k prvním dvěma burzovně obchodovaným fondům (ETF) navázaným na krypto futures produkty, které byly v Hongkongu spuštěny v polovině prosince 2022.

Futures ETF fondy na rozdíl od spotových produktů neinvestují přímo do Bitcoinu. Fyzicky podložené Bitcoin ETF již existují například v Kanadě, zatímco v některých dalších zemích včetně USA dosud neobdržely regulační povolení.

 

Cameron Winklevoss z Gemini žádá odvolání šéfa DCG Barryho Silberta kvůli podvodu

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *