Středa, 24 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptoburza Bitmart vrátí 196 mil. USD okradeným uživatelům. Pomůže řada projektů

Zatímco trhy panikařily, v neděli Sheldon Xia, generální ředitel kryptoměnové burzy Bitmart, musel oznámit narušení bezpečnosti na své kryptoburze. Škoda se odhaduje kolem 196 milionů dolarů.

Krádež privátních klíčů

Držet své prostředky na offline peněženkách je bezpečnější, než na burze… Bohužel došlo k dalšímu incidentu. Generální ředitel BitMartu Sheldon Xia prozradil, že burza dokončila počáteční vyšetřování narušení bezpečnosti. Zjistili, že bylo způsobeno odcizením soukromých klíčů, což vedlo ke kompromitaci dvou horkých peněženek burzy. Další prostředky burzy nebyly krádeží dotčeny.

Nález potvrzuje analýza PeckShieldu. Blockchainová bezpečností společnost odhalila, že byly z burzy Bitmart odcizeny prostředky v sítích Ethereum a Binance Smart Chain, kde útočníci přesunuli dohromady přibližně 196 milionů dolarů v kryptoměnách. Některé dašlí zdroje hovoří o 200 mil. USD, zatímco Xia původně odhadoval škodu na 150 mil. dolarů. Z toho byla přibližně polovina (100 mil. $) ukradena především v meme tokenech na Ethereu (SHIB, BabyDoge, FLOKI, MOONSHOT a SAFEMOON) a zbylých 96 mil. na Binance Smart Chainu.

Sheldon Xia oznámil, že kryptoburza vrátí krádeží dotčeným uživatelům peníze ze své kapsy. Xia uvedl:

„BitMart použije naše vlastní finance na pokrytí incidentu a odškodnění poškozených uživatelů.”

Podpora kolegů z odvětví

Kromě kompenzace postižených uživatelů Bitmart také pracuje na tom, aby bylo zabezpečení platformy opět vzduchotěsné. Generální ředitel uvedl, že spolupracují s několika projektovými týmy, aby přišli s nejrozumnějšími řešeními, jak toho dosáhnout.

Tým SHIBA INU na Twitteru uvedl: „Přestože jádrem našeho projektu je decentralizace, chceme ukázat naši podporu a dát trochu lásky našim přátelům z burzy BitMartExchange, kteří již usilovně pracují na nápravě bezpečnostního incidentu, ke kterému došlo včera.”


Kryptoměnová burza Huobi: Společnost Huobi udělá vše pro to, aby pomohla BitMartu vyřešit tento problém. Pokud dojde k jakémukoli přílivu souvisejících aktiv, včas o tom informujeme a pomůžeme vám.”

CertiK:Naším posláním je pomoci učinit kryptosvět bezpečnějším místem pro všechny. […] Chceme vyjádřit naši podporu týmu BitMartExchange a jakkoli pomoci při vyšetřování.”

Také nespočet dalších týmů, včetně kyberbezpečnostního projektu Hacken a prakticky všech krádeží dotčený tokenů, výjadřilo burze na Twitteru podporu a ochotu pomoct.

Závěr

Bitmart je považován za jednu z 10 nejlepších burz na světě s více než 5,5 miliony registrovaných uživatelů a miliardami dolarů v denním objemu obchodů. Burza se stala obětí incidentu, který vedl ke krádeži za bezmála 200 milionů dolarů v kryptoměnách. Případ však ukazuje také nárůstající chuť týmů napříč celým odvětvím bojovat s hackery a útočníky a spolupracovat na řešení krádeží a zvyšování bezpečí. Faktem naopak zůstává, že úřady jsou v této oblasti prakticky bezzubé a když už něco vyšetří, tak roky po incidentu, pokud vůbec. Tentokrát kryptoburza slíbila odškodnění uživatelů a kryptoprůmysl spolupracuje ve snaze dopadnout pachatele. Událost přišla krátce po hacku BadgerDao.

 

IOTA spouští staking! Hodleři dostanou hned dva tokeny – Shimmer a Assembly

Propadu ceny Bitcoinu napomohly likvidace pozic za 2,5 mld. $: Zprávy týdne

Tento altcoin překoná Ether! Anthony Scaramucci vidí „Google” na kryptotrhu: Seriál TNT

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *