Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptoburza Bittrex uzavřela dohodu o vyrovnání se SEC za 24 mil. USD pro porušení zákonů o cenných papírech

Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) oznámila dohodu s kryptoměnovou obchodní platformou Bittrex a spoluzakladatelem a bývalým generálním ředitelem Williamem Shiharou. Společnost zaplatí pokutu za provozování neregistrované burzy.

Společnosti Bittrex a Bittrex Global souhlasily s tím, že zaplatí 14,4 milionu dolarů jako disgorgement (splácení neoprávněně nabytých zisků), 4 miliony dolarů v úrocích z prodlení a 5,6 milionu dolarů v občanskoprávních pokutách za urovnání soudního sporu s federálním regulačním úřadem.

Dohoda ještě formálně podléhá schválení soudu. Tam se kryptoburza Bittrex dostala poté, co na ni americká komise pro cenné papíry v dubnu podala žalobu za porušování zákonů o cenných papírech.

Digitální měnu vlastní 19 % obyvatel New Yorku! Studie kryptoburzy Coinbase hovoří o vysoké míře přijetí krypta

Připomeňme, že SEC považuje za cenné papíry celou řadu kryptoměn, včetně Cardana, Solany či BNB. Hodlerký web nedávno informoval o novém indexu největších digitálních měn označených komisí jako CP, který zalistoval agregátor dat z kryptotrhů Coingecko.

Agentura si výsledek dohody pochaválila jako vítězství. Uvádí:

Dnes jsme oznámili, že platforma pro obchodování s krypto aktivy Bittrex Inc. a její spoluzakladatel a bývalý generální ředitel William Shihara souhlasili s vyrovnáním pokuty za to, že provozovali neregistrovanou národní burzu cenných papírů, brokera a clearingovou agenturu.

Ředitel SEC pro vymáhání práva Gurbir Grewal k tomu dále uvádí:

Po celá léta Bittrex spolupracoval s emitenty tokenů, aby ‚vyčistil‘ z jejich online prohlášení jakékoli indicie, že se jedná o investiční smlouvy – to vše ve snaze vyhnout se federálním zákonům o cenných papírech. Dnešní vyrovnání jasně ukazuje, že se nemůžete zbavit odpovědnosti pouhou změnou označení nebo změnou popisů, protože to, na čem záleží, je ekonomická realita těchto nabídek

Burza souhlasila s dohodou, což může být dost možná její poslední interakce s USA. Bittrex již březnu oznámil, že plánuje v dubnu ukončit provoz ve Spojených státech a tento krok označil za důsledek temného regulačního prostředí země.

Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) se odvolala proti rozsudku v případu Ripple Labs o prodeji XRP

Již dříve se přitom burza dohodla o vyrovnání s Úřadem pro kontrolu zahraničních aktiv a sítí pro vymáhání finančních zločinů amerického ministerstva financí. Tehdejší dohodou za 29 milionů dolarů ukončila donucovací opatření zahájená v říjnu 2022. V květnu 2023 pak americká odnož Bittrex vyhlásila bankrot podle kapitoly 11.

SEC, která nedávno požádala o předběžné odvolání proti rozsudku v kauze Ripple, nyní směřuje své v kryptosektoru ostře kritizované “regulace vymáháním” na dvě halvní kryptoburzy – Binance a Coinbase – které se na rozdíl od Bittrexu rozhodly bránit u soudu.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *