Sobota, 4 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Ledger představil nový model; ECB chce BAN BTC; Rusko a Írán perlí: Zprávy týdne

Pravidelné pondělní Zprávy týdne na českém hodlerském webu jsou zde. Aktuálně se Bitcoin na kryptoburzách obchoduje za 16 987 USD. Od minulého týdne si tak pohoršil o 329 dolarů. O 16,19 % si pohoršil Dogecoin a -6,28 % zaznamenalo Cardano. Jinak bylo v top10 klidno a pohyby nepřesáhly 5 procent. Dominance BTC od minulého dílu stoupla o 0,4 % a aktuálně tak činí 38,7 %.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.

Ledger představil nový model peněženky

Éra, kdy hardwarové peněženky vypadaly jako USB flešky, se zřejmě nachýlila ke svému konci. Ty nové Vám na těle stylového zařízení promítnou NFT.

Nový model hardwarové peněženky francouzského výrobce Ledger si rychle vysloužil označení iPod světa kryptoměn. S Ledgerem na něm pracoval Tony Fadell, který dlouhou dobu pracoval v Applu, kde si ho v roce 2001 najal sám Steve Jobs.

Fadell, který měl na starosti divizi iPodu, použil při tvorbě peněženky Ledger Stax své sklilly z Apple. Výsledkem je něco zcela nového a nutno uznat že i velmi zajímavého. Nová peněženka se nabíjí bezdrátově, tloušťka je srovnatelná s pěti platebními kartami na sobě a váží jen 45 gramů.

Nový Ledger působí kompaktně a minimalisticky. Budete je na sebe moci vrstvit jako magnetické cihličky. S cenou něco přes 6 500 Kč za kus však tuto možnost asi využijí jen ti největší nadšenci nebo správci fondů.

ECB navrhuje BAN BTC a dalších kryptoměn

Fabio Panetta, člen výkonné rady Evropské centrální banky (ECB), navrhl v rámci úsilí o řešení rizik zákaz kryptoaktiv s významným dopadem na životní prostředí. Návrh, který zdánlivě spadl ze stolu, je tak opět přetřásán.

Panetta v písemných poznámkách pro Insight Summit na London Business School dále uvádí:

Neadekvátní řízení kryptofirem tyto strukturální nedostatky ještě umocnilo. Nedostatečná transparentnost a zveřejňování informací, nedostatečná ochrana investorů a slabé účetní systémy a řízení rizik byly očividně odhaleny implozí FTX. Po této události se kryptoaktiva mohou přesunout z centralizovaných na decentralizované burzy, což vytváří nová rizika kvůli absenci centrálního řídícího orgánu.

Zatímco Gensler z americké SEC nedávno nazval kryptoburzy kasiny, ECB cituje Panettu a hovoří o hazardu:

Kryptoaktiva se stala bublinou celé generace, říká člen výkonné rady Fabio Panetta na @LBS’s Insight Summit 2022. Kryptoaktiva nejsou peníze. Mnohé jsou jen novým způsobem hazardních her.

Naposledy ECB pod vedením Lagardové hrozila zákazem proof-of-work kryptoměn, jako je Bitcoin, v červenci.

ECB přirovnává PoW kryptoměny, jako je BTC, k autům na fosilní paliva a hrozí zákazem

Rusko a Irán perlí

Do skupiny zemí a institucí, které právě nyní vydávají podobné návrhy, patří po boku ECB také Rusko a Írán.

Bank of Russia chce zakázat místním těžařům prodej kryptoměn Rusům. Ruská centrální banka chce těžařům umožnit prodávat jejich krypto pouze na zahraničních burzách a nerezidentům Ruska.

Věříme, že kryptoměnu získanou v důsledku těžby lze prodávat výhradně pomocí zahraniční infrastruktury a pouze nerezidentům, uvedla údajně tisková kancelář Ruské centrální banky a dodala: Obecně dodržujeme stanovisko k nepřípustnosti oběhu digitální měny na území Ruské federace.

Írán se rozhodl zmrazit bankovní účty žen, které odmítají nosit hidžáb. Člen íránského parlamentu řekl místním médiím, že vláda plánuje uvalit nové tresty na ženy, které nenosí hidžáb na veřejnosti.

Taková žena nejprve obdrží sms zprávu s výzvou. Po dvou varováních pak dojde ke ztrátě přístupu k bankovním účtům.

V Íránu probíhají protesty od 17. září, kdy byla Mahsa Amini zatčena mravnostní policií za to, že nenosila hidžáb, a zemřela za podezřelých okolností v nemocnici v Teheránu.

Podobná zneužití státní autority proti lidem jen potvrzují nebezpečí CBDC, tedy programovatelných peněz se 100% kontrolou, které mají potenciálně nahradit hotovost. Hrozba zmrazení bankovních účtů demonstrantů se shoduje s událostmi v Kanadě ze začátku tohoto roku, kde se premiér Justin Trudeau 15. února odvolal na zákon o mimořádných událostech, který regulačním orgánům umožnil zmrazit bankovní účty členů, kteří se účastní protestů „Freedom Convoy.“

 

Země ignorující pravidla krypto AML riskují umístění na „šedém seznamu“ FATF

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *