Sobota, 13 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Maloobchodní zájem o bitcoiny se vrací! Objem spotových obchodů s BTC hitnul 12měsíční maximum

Retailoví drobní obchodníci se s rostoucí cenou opět začínají zajímat o Bitcoin poté, co během bear merketu opustili trhy. Spolu s rostoucím zájmem maloobchodníků začaly prudce stoupat také převody bitcoinů na Coinbase.

Co se týče objemu obchodování na centralizovaných burzách – Bitcoin zaznamenal svůj nejlepší den za poslední rok 5. března s kombinovaným denním objemem 46,26 miliardy dolarů. To naznačuje, že více drobných investorů po celém světě začalo nakupovat největší kryptoměnu.

Lidé kupují bitcoiny. Spotový objem obchodů od začátku roku vystřelil téměř o 680 %, uvedla Malliky Kollar, kvantitativní výzkumná pracovnice Bitwise.

Dosavadní rekordní objem obchodů nastal ve stejný moment s novým historickým maximem denního přílivu do spotových bitcoinových burzovně obchodovaných fondů (ETF). 10 amerických spotových bitcoinových ETF zaznamenalo rekordních 10 miliard USD v denním objemu obchodů, čímž překonalo rekord z minulého týdne ve výši 7,7 miliardy USD.

Rostoucí objemy napříč burzami a ETF doprovodily cenu Bitcoinu na své nové historické maximum cca 69 200 USD. ATH tento týden zaznamenal také počet bitcoinových peněženek s aktivy v hodnotě alespoň 10 dolarů. Těch je podle údajů společnosti Coinglass přes 35 milionů.

Další:

Problémová newyorská banka dostává injekci likvidity ve výši 1 000 000 000 USD během 40% propadu akcií

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *