Musíme psát pro celou kryptokomunitu, i když nás za to nemusí cenit maximalisté [Komentář]

bull run, 2021, býčí, market, býk, bull, trh, kryptomarket, růst, bullish, kryptokomunitu

Píše se rok 2021 a kryptoměnová komunita se stále víc štěpí na podskupinky. Na webu KryptoHodler se tak dostáváme do těžké pozice, protože si snažíme zachovat náš cíl, kterým vždy bylo kryptokomunitu spojovat. Jedna z nejhorších věcí, jaká se může stát okrajové skupině ve společnosti, je fragmentace a rozpory ve vlastních řadách. V tomto komentáři bych se rád vyjádřil k tématu, které je pro mě velmi aktuální a poměrně značně ovlivňuje nás všechny.

Komunita potřebuje přestat válčit

Všichni jsme si v dětství zažili prostředí, které se na nás velmi silně poznamenalo. Ve škole jsme se naučili, že jen jeden názor může být správný a často jsme byli svědky potlačení diskuze, ba doslova zákazu mluvení. To nás jako společnost pochopitelně negativně ovlivňuje a my ztrácíme umění diskuze, umění respektovat to, že má někdo jiný názor a schopnost diskutovat s někým, kdo má jiný názor. Toto umění si v dospělosti dokáže osvojit jen malá část z nás, což je smutný fakt. Projevuje se ve všech oblastech společnosti, kryptokomunitu nevyjímaje.

Občas máme pocit, že pokud nebudou všichni dělat to, co bychom chtěli my, tak je někde chyba. Tak to ale vůbec nemusí být. Ať už je to dáno politikou a systémem, ve kterém žijeme, nebo je to snad naše přirozenost – případně od obojího trochu – chceme, aby se ostatní řídili podle nás. To se pak projevuje také na tom, že se lidé velmi striktně vymezují vůči tomu, co dělá, čemu věří a co podporuje někdo jiný, pokud to není to, co dělá, čemu věří nebo co podporuje on sám. Zapomínáme, že svobodná společnost je o tom, že si každý svobodně volí sám, pokud tím nepoškodí někoho jiného. Málo jsme se v dětství učili dělat chyby a učit se z nich, takže se ve stáří z mnohých stávají egoisti, kteří mají vážný problém chybu uznat, což je v zásadě překážka ve vlastním rozvoji.

Na tomto pozadí se válčí o to, čí názor je ten pravý, jako by vedle sebe nemohly existovat třeba dva zcela odlišné názory bez války. Stejně tak se začíná stále více válčit i v kryptokomunitě, jako by někteří příznivci Bitcoinu nemohli dát šanci i jiné kryptoměně, ať se rozvíjí a ať o jejím úspěchu či neúspěchu rozhodně čas, trh nebo cokoli o tom rozhoduje. Totéž samozřejmě platí opačně a jsem si vědom, že už tu máme první Ethereum maximalisty, Cardano maximalisty a další striktní podporovače jedné mince. Je naprosto ok, pokud jste si z kryptoměn vybrali jen jeden projekt, ale jsou ty války mezi sebou opravdu nutné?

Proč preferuji kryptokomunitu

Je to jen můj názor a komentuji, co se v kryptokomunitě děje – a to mě vede k tomu, že chci být v první řadě člen kryptokomunity, a pak teprve příznivec či odpůrce jednotlivých projetků. Maximalisté v řadě případů hovoří o cestě, která je k maximalismu přivedla, a já jim naprosto rozumím.

Největší chyba nováčka je vlítnout na kryptomarket a rozprášit kapitál na x projektů mimo první stovky a totéž můžeme říct o své pozornosti, energii a času. Může se jevit logické, že někdo i z méně extrémní situace skočí do druhého extrému, kterým je stažení se do jediného projektu a zanevření na vše ostatní.

Asi tušíte, že existuje i nějaká střední cesta, kdy se již sice vyhýbáte obloukem celé řadě altcoinových nabídek, kde je také nemalá část podvodů a vyložených nesmyslů, ale současně dáváte šanci projektům, které podvod s největší pravděpodobností nejsou, a kde je vidět nějaký progres dopředu. Co bych však zdůraznil: i když bych teď řekl, že jsem Bitcoin maximalista a mě osobně už altcoiny nezajímají, stále bych jednoznačně musel dodat, že projekty, které nejsou povod, kde se soustavně pracuje a i když se mi třeba nelíbí, co dělají, tak mi rozhodně nijak nevadí ani nepřekáží, že tu něco takového je a pokud se jednou ukáže, že jsem se mýlil, byť si to třeba nemyslím, tak se k nim možná vrátím. Tento postoj nikomu nenutím, jen o něm píšu právě proto, že by možná ulehčil našemu vzájemnému soužití v této komunitě.

Závěr

Tento článek se mi nepsalo lehko a vím, že vyjadřovat se k těmto věcem může být ošidné, ale o to víc věřím, že je to téma, které by mělo být otevřeno a řešeno. Navíc už teď víte, že si na Hodlerovi velmi dobře uvědomujeme, že v České republice a na Slovensku máme početnou skupinu Bitcoin maximalistů a že nově přicházejí už i maximalisté altcoinů…

Chápu, že nás možná někteří lidé z těchto skupin necení za to, že nejsme např. jen o Bitcoinu, jiní nás btw zas necení proto, že občas řešíme peníze a investice, které považují za překážku, ale tak to prostě je a směřování KryptoHodlera přece nezměníme jen proto, že se někteří rozhodli za svou věc vyhlásit válku proti zbytku světa. Navíc věřím, že musíme psát pro celou kryptokomunitu a snažit se ji opět spojit dohromady. Hodlovat nějakou kryptoměnu přece může každý…

Co je bitcoinový maximalismus a kdo je BTC maximalista?

Může výrok “1 BTC je stále 1 BTC” platit na berňák? Od dneška je Bitcoin měnou Salvadoru! Co dál? [Názor]

 

 

4 thoughts on “Musíme psát pro celou kryptokomunitu, i když nás za to nemusí cenit maximalisté [Komentář]

 1. Začněte spojovat tím, že zrušíte komunistické “Váš komentář čeká na schválení”. Rád bych alespoň na jednom kryptoserveru pod článkem normálně podiskutoval, nebo napsal svůj názor, bez toho, abych musel čekat na čísi schválení. Diskuse pod dva dny starým článkem se asi moc nerozjede, protože ke “konečně schváleným” příspěvkům se bude těžko někdo vracet. Na facebook a podbně nechodím, nehodlám takový odpad podporovat.
  Cenzura je opravdu něco nepřípustného a pokud se objeví na serveru který o sobě tvrdí, že se zabývá kryptoměnami a ještě pod článkem kde chce autor “spojovat komunitu”, tak je to absurdní a smutné.

  1. To není komunistitcké, je to proto, že jinak tu budeme mít pod každým článkem desítky spamu, kterým nás zahrnují zahraniční boti…

 2. Tak díky moc, že jste můj komentář nezveřejnili. Přitom v něm nebylo nic špatného, navíc byl k tématu.
  Váš server přestanu navštěvovat, protože pokud se chováte hůř, než starý komunisti co cenzurujou úplně všechno, tak jste ostuda cryptokomunity a pokrytečtí kokoti.
  Sbohem

  1. Komentář tu je, asi to chce se příště lépe podívat!?! Někomu prostě nevyhovítě. 😀 Hodně štěstí s hledáním lepších webů. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.