Komunita

Na to nepotřebuješ blockchain, bro! Na to nepotřebujete mobil, vysavač, kalkulačku, hodinky, vůbec nic: Komentář

Sdílej

Jak název napovídá, v tomto komentáři se nic zásadního nedozvíte. Omlouvám se za to, ale rád bych reagoval na jeden častý názor na našem českém kryptoměnovém písečku. Ačkoli naši čtenáři patří k těm, kteří málo mluví a více činí, tentokrát bych byl extrémně rád i za vaše komentáře na toto téma, které mi připadá zajímavé.

 

Prezidentský kandidát Robert Kennedy Jr. říká, že Bitcoin nabízí únikovou cestu z rostoucí dluhové bubliny země

 

Debata na téma Bitcoin vs. altcoin mě příliš nezajímá. Je to asi jako řešit, jestli vana nebo sprcha, nebo něco na ten způsob. Ať si každý vybere, co chce, a zabývat se tím nějak dál je zbytečné a asi i kontraproduktivní.

Zaobírat se možnostmi využití kryptoměn jakožto nositelů blockchainové technologie je o poznání zajímavější a kreativnější. Toto téma je neprobádané území.

Kdo například v roce 2017 čekal, že příští bull market poženou dopředu decentralizované finance? Dalším velkým hitem jsou NFT a začíná být zjevné, že se kryptoměny pomalu stávají cestou do Webu3.

NFT nejsou jen obrázky, ale také řešení, jak vlastnit hudební song, herní předmět nebo něco pro sběratele. Co je však důležitější, je to způsob, jak něco držet ve vlastních rukou, což může potenciálně otevřít cesty pro vlastnictví svých dat, jako jsou lékařské záznamy, online data či dokonce možnosti ověření totožnosti.

Jasně, nikdo nepotřebuje blockchain vůbec na nic, včetně peněz. Lékařská data můžete mít pořád na centralizované databázi, nebo na kartičce v šuplíku, případně v kartotéce u lékaře. Na druhou stranu by vám kryptoměny mohly umožnit držet velmi pohodlně a bez třetí strany na jednom místě veškerá cenná dat a v případě potřeby udělit přístup k vybrané části svému doktorovi, úřadům, a podobně.

Technologie na to už v zásadě existují. Jsou zde i výzvy v podobě regulací, bezpečnosti a uživatelské přívětivosti, ale pokud máte rádi peníze ve vlastních rukou, proč ne také svá data?

Většina z vás nakupuje kryptoměny na různých kryptoburzách a směnárnách, kde se musíte ze zákona povinně identifikovat nahráním kopií svých občanek, řidičáků, případně také výpisů z účtů. Všichni používáte internet… To vše jsou černé díry na vaše soukromí.

Data jsou jednou z možností využití decentralizovaných blockchainových technologií. Tvrdit, že na to blockchain nepotřebujeme, je asi jako říkat, že na focení nebo brouzdání po internetu nepotřebujeme mobil. Jasně, že máte mnohem radši počítač, já také a asi vždy mít budu, ale pokud máme na výběr, tak není žádný důvod bojovat proti mobilům.

Lidé si oblíbili celou řadu věcí, která přísně vzato byla zbytečná. Kdo potřebuje čtečku životních funkcí v hodinkách, když stejně většina lidí nemá ponětí, jak takové data interpretovat? Lidé kroutili hlavou nad autem, nevěřili, že něco jako letadlo bude doopravdy létat, a osobně si pamatuju dobu, kdy byl internet prakticky jen v knihovnách a jevil se, že bude úplně k ničemu.

Je bezpředmětné, jestli blockchain na něco potřebujeme, nebo ne. Otázka spíše zní, přinese svět kryptoměn reálné ovoce pro masy a pokud ano, tak jaké to budou? Co se nakonec uchytí ve většinové společnosti?

Jak to nakonec dopadne? Nakonec se to všichni dozvíme, takže nás i nadále čtěte a budeme to sledovat společně. Zatím to ještě píšu skutečně já, ale člověk nikdy neví, proto i ten obrázek. 🙂

-Kytka

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE
Leave a Comment

Nejnovější články

Kdyby kryptotrh pochopil posun ve Washingtonu, bude už na novém ATH: Generální ředitel Bitwise Matt Hougan

Zatímco Bitwise zveřejnila zprávu o transakčních úsporách v rámci etherového ekosytému, které jsou 10násobné oproti…

14. 6. 2024

Dobrý konec špatného osudu Luny? Spíš ne! Investoři si ponechají ztráty, SEC 4,47 miliardy USD a komunita projekt

Po pádu ekosystému Terra (LUNA) přispěchala americká SEC, vysoudila 4,5 miliardy dolarů a ukončila tak…

14. 6. 2024

Americké společnosti na těžbu Bitcoinu (BTC) rostou o 10 % poté, co Trump slíbil, že podpoří těžařský segment

Akcie těžařů bitcoinů (BTC) ve středu prudce stouply poté, co prezidentský kandidát Spojených států Donald…

13. 6. 2024

Predikce ceny bitcoinu po oznámení údajů o inflaci v USA. Je výhled pro cenu BTC býčí nebo medvědí?

Bitcoin (BTC) se aktuálně obchoduje za 67 715 USD. Jeho cena klesla ze včerejšího maxima…

13. 6. 2024

Více než 200 milionů dolarů za den odteklo z kryptoburzy OKX po zprávách o bezpečnostních incidentech

Globální kryptoměnová burza OKX se dostává do problémů. V důsledku zpráv o narušení bezpečnosti uživatelé…

13. 6. 2024

Kryptosvět utrpěl v důsledku útoků celkové ztráty ve výši 435 miliard korun za 13 let: Crystal Intelligence

Hackeři a podvodná schémata po 13 letech útoků na kryptokomunitu, uživatele, kryptoburzy a další projekty…

13. 6. 2024
 

Provozovatelem webu je fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku. Informace o provozovateli. Návštěvou stránky Kryptohodler výslovně souhlasíte s podmínkami - více zde.

info@kryptohodler.cz

This website uses cookies.

Read More