Úterý, 5 prosinceVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Největší překážkou růstu decentralizovaných financí (DeFi) je bezpečnost

Richard Ma (Zdroj: Youtube – Crypto Joe)

Zakladatel blockchainové bezpečnostní společnosti Quantstamp Richard Ma zhodnotil největší překážku DeFi na cestě k masovému přijetí. Největší výzvou decentralizovaných financí je jednoznačně bezpečnost, která zatím tak trochu pokulhává.

Bezpečnost decentralizovaných financí

Smart kontraktové blockchainové platformy, jako je Ethereum, umožnily vznik decentralizovaných financí. DeFi v poslední době dělají rozruch a mnozí kryptonadšenci se domnívají, že se stanou tahounem příštího cenového bull runu. Jak KryptoHodler nedávno informoval, bitcoinový “učitel” Andreas Antonopoulos doporučuje používat smlouvy DeFi pro pasivní příjem BTC.

Problém je, že je zde nezanedbatelné riziko hacku, což se již opakovaně ukázalo. Stejné věci si všiml také Richard Ma, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Quantstamp. Uvádí, že decentralizované financování má potenciál změnit náš finanční ekosystém, ale jeho bezpečnost zůstává zásadní výzvou.

Hacky jsou hrozbou, ale DeFi roste

Ma zohlednil několik hacků decentralizovaných financí, ke kterým opakovaně došlo v roce 2020. Myslíme si, že bezpečnost je pro růst DeFi velmi důležitá,” řekl zakladatel bezpečnostní společnosti Quantstamp na digitální konferenci Unitize. Z projektů DeFi byly jen v roce 2020 ukradeny finanční prostředky v hodnotě 26 milionů dolarů, zatímco ekosystém stále roste. Sektor od konce roku 2019 vyrostl na trojnásobek, a to ze 700 milionů USD v prosinci 2019 na 2 miliardy USD v současnosti. Richard Ma uvádí:

„To naznačuje touhu po alternativním finančním systému, protože jak vidíte u COVID-19, banky tisknou stále více peněz a úrokové sazby, které jsou k dispozici v tradičním finančním systému, jsou poměrně nízké. Lidé tedy hledají lepší možnosti.“

Tip: Kryptozprávy z burz: Rekordní výběr Bitcoinu z Coinbase; První případ zablokování stablecoinu; Špehuje Binance uživatele?

Závěr

Decentralizované finance mimo jiné nabízejí lepší úrokové sazby a snížené náklady. Bohužel však mnohé trpí v oblasti zabezpečení a potýkají se s kritickými zranitelnostmi pro prostředky uživatelů. Jednou z největších výzev je zajištění půjček, kde hackeři dočasně nafukují hodnoty některých aktiv a ukládají je do půjčovacího protokolu, aby si poté pomocí manipulované ceny půjčili jiné aktivum. Decentralizace zajišťuje neměnnost transakcí, což je na jednu stranu dobré, ale současně zde není možnost obnovit, resp. zrušit nelegální transakce, což klade extrémní nároky právě na bezpečnost. Bezpečnost decentralizovaných financí je však dosud i podle Richarda Ma výzvou.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *