Objem obchodování s NFT v říjnu přesáhl 15 miliard dolarů

nft, cryptopunks

Během posledních měsíců NFT (nezaměnitelné tokeny) zcela ovládly blockchainový prostor. Tato virtuální aktiva přitahují stále více pozornosti investorů.

NFT tokeny známe jako sběratelské, umělecké, fanouškovské, ale i herní digitální předměty. Vydat si své NFT může prakticky každý, což přispělo k záplavě těchto děl. Kryptosvět nyní nabízí možnost, koupit si digitální obrázek za více peněz, než stojí luxusní dům. No nekupte to!

Pět největších obchodních míst, kde se obchoduje NFT, za posledních 7 dní:

  • OpenSea,
  • Axie Infinity,
  • CryptoPunks,
  • AtomicMarket,
  • Solanart.

Nejvíce NFT (asi 60 %) se prodalo na OpenSea. Dnes toto “tržiště” obsahuje více než 700 různých projektů a umožňuje investorům nakupovat, prodávat a prozkoumávat exkluzivní digitální aktiva, jako jsou Decentraland, Axies nebo CryptoKitties. Statistiky dále ukazují, že k minulému týdnu OpenSea zprostředkovalo obchody celkem 575 000 obchodníkům s průměrnou cenou na obchod 861 $.

Dohromady se již od vypuknutí mánie zobchodovalo jen do konce minulého měsíce NFT za více než 15 miliard dolarů. Celkový objem obchodování přitom neustále roste. Rostl také počet počet unikátních peněženek držících (nyní či v minulosti) NFT. Těch je od začátku roku o 1 094 %

Advertisement
více a minulý týden dosáhl jejich počet 215 000.

Související: Disney uvede digitální sběratelské předměty NFT na VeVe

BlockFi zvyšuje úročení zůstatků u všech stablecoinů

Dodavatelská krize ohrozila globální ekonomiku! Rýsují se rostoucí ceny nad prázdnými regály

Bitcoin poprvé zavřel měsíční svíčku nad 60 tisíci dolarů! Říjen byl top měsíc roku 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.